Zamknij
REKLAMA

Taka noc zdarza się tylko raz w roku! Zostało kilka dni...

08:17, 13.05.2019 | B.N.
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcie ilustracyjne. Archiwum DDWloclawek.pl

Zaledwie tydzień pozostał do wyjątkowego wydarzenia, które każdego roku opanowuje całą Polskę. Już 18 maja rusza bowiem Noc Muzeów, a do akcji po raz kolejny włączy się Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławsku. 

Poprzednie imprezy dowodzą, że amatorów tego typu zwiedzania we Włocławku nie brakuje. 18 maja, od godziny 19.00 do 23.00 swoje podwoje otworzą wszystkie włocławskie oddziały. 

W gmachu głównym przy ul. Słowackiego na mieszkańców czekać będzie tajemniczy "Malowany fajans". Co kryje się pod tą nazwą? Doświadczona malarka zaprezentuje sztukę malowania tradycyjnych wzorów kwiatowych na fajansowych talerzach, zwiedzający obejrzą  fotografie z malarni fabryki fajansu we Włocławku, a także film archiwalny z fabryki fajansu. 

Muzeum Etnograficzne przy ul. Bulwaryoferuje natomiast zwiedzanie wystawy czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta” połączone z filmem i konkursami, a także: pokaz pracy kowala, warsztaty dla dzieci, degustację i możliwość zakupu regionalnych potraw oraz zwiedzanie ekspozycji stałej „Kultura ludowa Kujaw i ziemi dobrzyńskiej przełomu XIX i XX wieku”.

W Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej czeka nas z kolei zwiedzanie nowo otwartej wystawy stałej „Dzieje Włocławka i regionu od pradziejów do PRL” połączone z konkursami wiedzy o mieście opartymi o ekspozycję.

Drzwi otwarte będą również w Zbiorach Sztuki przy ul. Zamczej. Tam zwiedzimy wystawę czasową „»Prowincja« – powrót po 30 latach oraz wystawy stałe: „Rzeźba ceramiczna Stanisława Zagajewskiego (1927–2008)” (projekcja filmu) oraz „Życie i twórczość Wacława Bębnowskiego (1865–1945)”. Będziemy mogli również obejrzeć bajki z lat 80-tych, a dzieci wezmą udział w warsztatach plastycznych dla dzieci 

Wstęp na noc muzeów jest zupełnie bezpłatny. 

Warto dodać, że w związku z Nocą Muzeów, w dniu 19 maja wszystkie oddziału Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku będą nieczynne. Zapraszamy natomiast do Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie, w godz. od 12.00 do 18.00, a do Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce, w godz. od 10.00 do 18.00.

(B.N.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

AbcdAbcd

1 2

Akcja super. Najgorsze te oczy znudzonych pracowników muzeów... Żeby czegoś nie ukraść, nie dotknąć. Chodzą za plecami jak ochrona w markecie. Brrrrrr 10:46, 13.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kloklo

1 0

gdyby nie pilnowali, to nastepne pokolenia nie mialyby czego ogladac! od tego są! 11:15, 13.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone