Zamknij
REKLAMA

To największa tego typu impreza w Polsce. Do Włocławka przyjadą...

09:12, 15.05.2019 | B.N.
REKLAMA
Skomentuj
Warsztaty z uczestnikami 38. FTPŚ poprowadzi m.in. Elżbieta Zapendowska. Fot. Natalia Seklecka

To flagowa impreza kulturalna naszego miasta i najważniejsze wydarzenie tego nurtu w Polsce. W tym roku we Włocławku odbędzie się już 28. Finał Turnieju Poezji Śpiewanej. Jak zawsze, nie zabraknie występów utalentowanych młodych diamentów, które swój talent szlifować będą pod okiem m.in Elżbiety Zapendowskiej. 

Finał odbywa się w ramach 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Impreza rusza już 6 czerwca. Pierwszy dzień stać będzie pod znakiem warsztatów i prób pod okiem Katarzyny Winiarskiej, Jana Zdziarskiego, Andrzej Głowackiego i znanej z telewizyjnych show - Idol i Must Be The Music - Elżbiety Zapendowskiej.

[ZT]29595[/ZT]

Efekty wspólnej pracy młodych artystów i instruktorów ocenić będzie można już następnego dnia. Wówczas głosy wokalistów wypełnią salę widowiskową Browaru B., gdzie odbędą się dwa koncerty konkursowe 28. FTPŚ.  Ich występów posłuchamy o  godz. 17.00 i 19.00. 

W skład jury wchodzić będą: Teresa Drozda – dziennikarka muzyczna Polskiego Radia; Lech Śliwonik – teatrolog, prezes Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie; ojciec Wacław Oszajca – poeta, autor kilkunastu tomów poetyckich, zasiadał w jury Nagrody Literackiej Nike; Marcin Partyka - pianista, kompozytor, twórca muzyki do ponad 50 spektakli teatralnych; Paweł Ruszkowski - wokalista, gitarzysta, kompozytor i aranżer. 

Trzydniowa impreza tradycyjnie zakończy się "Dobrym koncertem". O godz. 21:00, poza laureatami finału, na scenie wystąpią Magda Umer i Mumio, którzy zaprezentują się w teatralno-muzycznym spektaklu "Przybora na 102"!

Bezpłatne zaproszenia na koncerty konkursowe (07.06.) można odbierać w „Browarze B.” i na www.biletyna.pl. W tych samych miejscach, w cenie 75 zł, są dostępne bilety na sobotni (08.06.) "Dobry koncert".

(B.N.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

konikkonik

1 0

Ktoś oszalał żeby bilety we Włocławku kosztowały tak dużo. 18:49, 15.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone