Zamknij
REKLAMA

Humaniści, nie spać! Ten projekt skierowany jest właśnie do Was!

08:35, 20.05.2019 | B.N.
REKLAMA
Skomentuj
Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży. Fot. depositphotos

Jak przywrócić naukom humanistycznym należyte miejsce i aktywować młodzież? Odpowiedź jest prosta i brzmi: „Strefa dobrego Słowa. Laboratorium Humanistyki”. Właśnie ruszył wyjątkowy projekt Fundacji na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku „Vladislawia". Nie zwlekajcie, zgłoście się już dziś!

Inicjatywa skierowana jest do osób, które z powodu ograniczonych środków, nie mogą pozwolić sobie na rozwijanie pasji humanistycznych. Udział w projekcie jest bezpłatny. 

Innowacyjne formy nauki i zakres tematyczny, rozwijanie wśród młodych ludzi wrażliwości, ciekawości świata, krytycznego myślenia, świadomego korzystania z mediów elektronicznych oraz umiejętności społecznych - to główne założenia przedsięwzięcia. Projekt realizowany jest w formule klubu młodzieżowego, w którym popołudniami i w dni wolne od nauki, prowadzone będą zajęcia edukacyjne m. in. z języka polskiego, literatury, filmu, muzyki, interpretacji tekstów kultury, nowych mediów. 

Pomysłodawcy projektu pragną pokazać, że nauki humanistyczne nie są skazane na wymarcie we współczesnym świecie i wbrew temu, co się mówi, mają one swój praktyczny wymiar. Okazję do tego będą stanowiły typowe zajęcia warsztatowe, w których do minimum zostanie ograniczona forma akademickiego przedstawiania wiedzy.

Młodzież będzie analizować rozmaite dzieła, zarówno filmy, piosenki, jak i dzieła literackie oraz rozmawiać o mechanizmach politycznych, propagandzie i o tym, jak za pomocą języka można kształtować ludzką świadomość. Prowadzone będą również zajęcia dziennikarskie i w trakcie organizowanych zajęć uczestnicy projektu będą mieli okazję zobaczyć pracę mediów "od kuchni". W programie zawarto też między innymi zajęcia związane z cyfrowym narcyzmem, sztuką felietonu, mechanizmami reklamy, czy tematyką herosów w kulturze. 

Projekt realizowany jest w ramach konkursu grantowego ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania Miasto Włocławek a finansowany ze środków Unii Europejskiej. Rekrutacja rozpoczęła się w kwietniu i potrwa do końca maja. Projekt potrwa do 29 lutego 2020 roku. 

(B.N.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Mój NickMój Nick

0 0

Humaniści! Im więcej w projekcie murzynów, oj przepraszam afroamerykaninów znaczy się, tym szanse rosną bardziej, wam kochani ludzie. Taka rada moja humaniści też kochani. 17:50, 20.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone