Zamknij
REKLAMA

Marszałek sypnął kasa na kulturę. Ile pieniędzy trafiło do Włocławka i powiatu włocławskiego?

08:08, 08.07.2019 | B.N.
REKLAMA
Skomentuj
Dofinansowanie otrzymało 8 projektów z Włocławka i okolic. Fot. depositphotos

Festiwale muzyczne i koncerty, warsztaty teatralne, malarskie i rzeźbiarskie oraz spotkania poetyckie – ponad 890 tysięcy złotych z budżetu województwa trafiło w tym roku na organizację 95 różnorodnych wydarzeń kulturalnych. Kasę marszałek przyznał także ośmiu projektom z naszego miasta i powiatu. 

Dofinansowanie przyznane zostały w ramach otwartego konkursu dla organizacji pozarządowych, realizujących zadania publiczne.

- Kultura to nieodłączny element każdego społeczeństwa. Dostarcza nam wyjątkowych emocji, prowadzi do rozwoju osobistego, dzięki niej tworzona jest wspólnota między ludźmi. Jesteśmy dumni, że jako samorząd województwa możemy wspierać  wyjątkowe przedsięwzięcia kulturalne, które sprawiają, że nasz region staje się jeszcze piękniejszy – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 W ramach konkursu na wykonanie zadań publicznych w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego środki trafiły na organizację między innymi licznych koncertów, festiwali i konkursów. Wśród 95 dofinansowanych imprez znalazło się osiem projektów z Włocławka i powiatu włocławskiego. 

Najwięcej, bo 10 tys. zł otrzymało Stowarzyszenie-Ziemia Izbicka na organizację "Wehikułu czasu". 

Po 5 tys. zł trafiło do Stowarzyszenia Środowisk, Twórców i Animatorów Kultury Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej (jubileuszowy 35. włocławski Mikrofon dla Najmłodszych - Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej) oraz Stowarzyszenia Edukacyjno-Artystycznego Vladislavia (udział w XXV Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w greckim Preveza). 

Aż pięć projektów otrzymało natomiast dofinansowanie wysokości 4 tys. zł. Taka kwota została przekazana dla:  Włocławskiego Towarzystwa Naukowego (Publikacja ,,Włocławski Słownik Biograficzny''), Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca "Kujawy" (Międzynarodowo na ludowo II), Fundacji "Samotna mama" (Moniuszkowska Niemeniada), Włocławskiego Towarzystwa Naukowego (Publikacja ,,Włocławski Słownik Biograficzny'') i Dobrzyńsko-Kujawskiego Towarzystwa Kulturalnego  (XIV Wakacyjny Festiwal Teatrów Dziecięcych zza Granicy). 

Pełną listę dofinansowanych projektów znajdziecie TUTAJ

(B.N.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (6)

ElemeleElemele

5 0

Włocławek 7 wniosków
Toruń 26 wniosków 08:42, 08.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Hu777Hu777

4 0

Ja bym sypnal kasę na nauczanie dziennikarzy bo składniowo tytuł slaby 08:43, 08.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kultura dziennikarskKultura dziennikarsk

5 0

A może zamiast sypnął, to *%#)!& *%#)!& walną kasą?
Może czas zacząć używać języka literackiego! Przecież to nie jest język dziennikarski, tylko gimbazy! Piszę o tym już kolejny raz, ale efektów nie widać...
Miłego dnia
08:51, 08.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

yetioyetio

4 0

Bydgoszcz toruń a włocławek jak zawsze majmniej zapomniany! 09:41, 08.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkanka W.Mieszkanka W.

6 0

Jak zwykle Torun najwięcej a najmniej Włocławek. Żałosne. 09:47, 08.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

precz zCałbeckimprecz zCałbeckim

8 0

Od 4 kadencji co on wyrabia ten toruński marszałek, POnad 80 % dla swojej pokrzyżackiej mieściny? Bydgoszcz dwa razy większa od Torunia ochłapy ale jeszcze często się buntuje a Włocławek mniejszy lecz trzymający mu palec w 4 literach także niewiele ? Jeszcze radni z Włocławka często są przeciwko buntującej się Bydgoszczy ,przekupił ich Całbecki z Leńzem? 10:26, 08.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone