Zamknij

Możesz zobaczyć skarby regionu. Rusza akcja Urzędu Marszałkowskiego

09:00, 22.02.2020 | M.O.
REKLAMA
Skomentuj
Kolejna akcja "Poznaj region z Przewodnikiem" już 29 lutego i 1 marca fot. FB DDWloclawek.pl

Ruszają zapisy w ramach dorocznej akcji "Poznaj region z przewodnikiem", która odbędzie się 29 lutego i 1 marca (sobota i niedziela) w 32 miejscowościach województwa. W programie są spacery z przewodnikami, a także zwiedzanie wystaw i muzeów.

To szósta odsłona akcji, którą Urząd Marszałkowski organizuje wspólnie z regionalnym środowiskiem przewodników turystycznych. W tegorocznej edycji na mieszkańców i turystów czeka aż 151 propozycji spędzenia aktywnie wolnego czasu. W przedsięwzięcie zaangażowało się 62 różnych organizatorów - instytucje, stowarzyszenia, muzea, koła przewodnickie PTTK oraz zakłady produkcyjne.

Dzięki tej akcji nie mieszkańcy nie tylko maja szansę na poznanie ciekawych miejsc w naszym regionie, ale też docenić ważną rolę przewodników turystycznych, którzy dzięki swojej wiedzy, barwnym opowieściom i nietuzinkowej osobowości są dopełnieniem atrakcji turystycznych, których na Kujawach i Pomorzu nie brakuje – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Do akcji dołączyły takie miasta jak Bydgoszcz, Toruń, Grudziądz czy Inowrocław, ale także mniejsze ośrodki jak Ciechocinek, Golub-Dobrzyń, Kruszwica, Nieszawa. W sumie akcja odbędzie się w 32 miejscowościach.

We Włocławku mieszkańcy i turyści o godzinie 10 mogą skorzystać z miejskiego spaceru z przewodnikiem "Szlakiem Obiektów Zabytkowych", który organizuje Informacja Turystyczna i Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W godzinach 11-16 za symboliczną złotówkę można zwiedzić wystawy stałe w Gmachu Głównym Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej oraz ekspozycje stałe i czasowe Muzeum Etnograficznego. O 11 natomiast Oddział Kujawski PTTK we Włocławku zaprasza na "100 lat Cudu nad Wisłą".

Zapisy na to wydarzenie odbywają się pod adresem www.rejestracja.kujawsko-pomorskie.pl Rejestracja trwa do piątku 28 lutego do godziny 21. Liczba miejsc jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń). Wydarzenie odbywa się w ramach wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

OgonOgon

6 1

Dlaczego tak szybko portal ukrył poniższy artykuł dot. Prezydenta Miasta?

https://ddwloclawek.pl/pl/546_ciekawostka/37668_najpierw-zatanczyl-a-pozniej-nie-mogl-odjechac-auto-prezydenta-z-blokada.html 09:27, 22.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

lollol

5 0

Dostali prykas to i szybciutko usunęli, tym udowodnił że jest marnym człowiekiem. Zresztą nie tylko on, wszyscy politycy to społeczne ZERO. 10:49, 22.02.2020


Julkaaa93Julkaaa93

1 1

No i fajnie już nie mogę się doczekać kiedy powiem mojej córci ,ze dziś impreza . 10:02, 22.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone