Zamknij
REKLAMA

Rusza program stypendialny oraz dotacje. Do podziału jest 20 milionów

10:00, 06.04.2020 | M.O.
Skomentuj
Rozpoczął się nabór wniosków dla twórców i instytucji kultury fot. depositphotos.com
REKLAMA

Będzie wsparcie dla artystów, instytucji prywatnych i samorządowych instytucji kultury. Program „Kultura w sieci” to środki na zmianę formy upowszechniania działalności i prezentacji jej efektów w internecie.

Koronawirus uderzył we wszystkie gałęzie gospodarki. Wszystkie instytucje kultury w Polsce zostały zamknięte. Odwołano spektakle, koncerty i zajęcia artystyczne. Program „Kultura w sieci” ma pomóc w realizacji twórczości artystycznej, ale w wersji online.

Program „Kultura w sieci” ma służyć wzmocnieniu oferty naszych twórców w Internecie, zmianie lub rozszerzeniu form upowszechniania ich twórczości o obecność w mediach elektronicznych. Z finansowania mogą skorzystać zarówno sami artyści, jak i organizacje pozarządowe oraz prywatne i samorządowe instytucje kultury”

– mówi Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa

Rządowa inicjatywa składa się z dwóch części. Pierwszą z nich jest program stypendialny, drugą program dotacyjny nadzorowany przez Narodowe Centrum Kultury.

Program stypendialny jest kierowany do osób fizycznych, twórców i artystów. O dotację z programu NCK starać się mogą organizacje pozarządowe oraz instytucje kultury. Z formy pomocy wyłączone są instytucje narodowe, prowadzone lub współprowadzone przez ministerstwo, a także szkoły i uczelnie artystyczne.

W ramach programu będzie można realizować m.in. warsztaty online, webinaria, kursy e-learningowe, koncerty, spektakle, recitale, wirtualne oprowadzania, spacery po miejscach kultury czy tworzenie e-booków i audioboków.

Budżet programu wynosi 20 mln zł. Wnioski można składać do 20 kwietnia.

 

 

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz