Zamknij
REKLAMA

To będzie wielkie święto muzyki operowej! Odbędzie się już ósmy raz

14:00, 08.10.2018 | .
Skomentuj
Na VIII edycję Festiwalu zapraszali (od lewej): Dariusz Stachura, Elżbieta Dynarska i Krzysztof Grządziel. Fot. Natalia Seklecka
REKLAMA

W piątek i sobotę (12-13.10.) włocławskich melomanów czeka prawdziwa, operowa uczta. Krzysztof Grządziel i Fundacja Samotna Mama już po raz ósmy organizują Festiwal Włoskiej Muzyki Operowej "Belcanto Per Sempre".

VIII edycja Festiwalu "Belcanto Per Sempre" ma być zorganizowana z jeszcze większym rozmachem niż poprzednie odsłony tego wielkiego, muzycznego wydarzenia.

- Myślę, że ta impreza będzie wyjątkowa. Będzie najwięcej wykonawców – pięciu solistów i pięć solistek, ta sama orkiestra, wyjątkowe prowadzenie – wylicza Krzysztof Grządziel, inicjator Festiwalu Włoskiej Muzyki Operowej.

Tradycyjnie podczas dwudniowej imprezy zaprezentują się zarówno młodzi adepci śpiewu operowego, jak i gwiazdy światowego formatu. Organizatorzy zapowiadają, że jak zwykle włocławian czeka interesujące widowisko na wysokim poziomie.

- Belcanto to piękny śpiew, ale to także język opery. Śpiewem przedstawiamy jakąś historię. A ponieważ opera to teatr, to wszystkich, którzy lubią widowiska teatralne, zapraszam na takie widowisko. Nie waham się powiedzieć, że to będzie jedno z najważniejszych i może najbardziej prestiżowych widowisk w naszym regionie – mówi Elżbieta Dynarska, prezes Fundacji Samotna Mama.

W piątek (12.10.) na scenie Pałacu Bursztynowego w koncercie „W drodze do La Scali” zaprezentują się studenci Akademii Muzycznej w Poznaniu. Tradycyjnie młodzi adepci śpiewu operowego będą walczyć o „Bursztynową Stronę”. Specjalnymi gośćmi wieczoru będą gwiazdy scen operowych: Katarzyna Drylnik, Bogna Dulińska, Antonella de Chiara i Dariusz Stachura.

Drugiego dnia Festiwalu (sobota, 13.10.) w Hali Mistrzów odbędzie się koncert „Bella Voce”.

- W tym roku zaprosiłem wspaniałe gwiazdy. Chciałem troszeczkę wzbogacić ten Festiwal, troszeczkę zmienić jego kształt, żeby pokazać, że nabiera dużego rozmachu – tłumaczy Dariusz Stachura, dyrektor artystyczny Festiwalu „Belcanto Per Sempre”. – Zaprosiłem wspaniałych gości z Włoch, jak chociażby Antonellę de Chiarę, która już u nas gościła. W tym roku poprosiłem ją, żeby przyjechała z trochę innym repertuarem, ze swoim małym show, do którego zaprosiła jednego z najlepszych akordeonistów we Włoszech. Będzie to przedstawienie muzyki neapolitańskiej, sycylijskiej. Poprosiłem też, żeby się ubrała w kostium sycylijski, żebyśmy zobaczyli, jak wyglądają te stroje regionalne.

Na scenie pojawią się także: Anna Dytry, Armando Rizzo, Kałudi Kaludov, Dariusz Stachura. Włocławska publiczność usłyszy także trio "Sopranissimo" w składzie: Agnieszka Sokolnicka, Agnieszka Adamczak i Joanna Horodko oraz "Tre Voci" w składzie: Mikołaj Adamczak, Wojciech Sokolnicki i Miłosz Gałaj. Artystom będzie akompaniować Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Marka Czekały. Koncert poprowadzą Emilia Czekała i Andrzej Zborowski.

Bilety na VIII edycję Festiwalu Włoskiej Muzyki Operowej „Belcanto Per Sempre” są dostępne w recepcji Pałacu Bursztynowego.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

MelpomenaMelpomena

8 4

Słyszałam, ze Kukucki zaśpiewa arię Jontka z Halki i to nie będzie miało nic wspólnego z wyborami. 15:12, 08.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

2234522345

3 4

Kuku nam zaśpiewa i nawet zatańczyć gotowy. 15:28, 08.10.2018