Zamknij
REKLAMA

W Browarze B. rusza nowy cykl koncertów! Pierwszy już niedługo

19:00, 18.01.2019 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
CK Browar B. rozpoczyna cykl koncertów poetyckich. Fot. depositphotos

Centrum Kultury Browar B. zaczyna nowy cykl koncertów. „Wduszygranie” to koncerty poetyckie, podczas których będzie można posłuchać artystów z całego kraju.

Włocławek każdego roku na kilka dni staje się stolicą poezji śpiewanej za sprawą Finału Turnieju Poezji Śpiewanej. CK Browar B. postanowiło przyciągać artystów prezentujących poetycki repertuar częściej niż raz w roku i stworzyło nowy cykl imprez - „Wduszygranie”. Pierwszy koncert poetycki zaplanowano na 31 stycznia.

Jako pierwszy w cyklu „Wduszygranie” wystąpi Łukasz Majewski, pochodzący z Pomorza autor tekstów, wykonawca i wokalista. Artysta swoją przygodę z piosenką zaczynał w zespole turystyczno-folkowym Vergil van Troff (2001-2004), z którym zdobywał nagrody min. na YAPA, Bazunie i Bieszczadzkich Aniołach. Następnie czas na kaVkę (2004-2007) – trzyosobowy zespół, z którym zaczął występować na festiwalach piosenki artystycznej. Od 2007 roku występuje w różnych składach lub solo jako Łukasz Majewski. Sporadycznie występuje również z projektem MSW, w skład którego wchodzi trzech bardów: Majewski, Skrzypczak (Marcin) i Wawrzyniak (Andrzej).

Wokalista jest laureatem kilkudziesięciu festiwali z kręgu piosenki turystycznej, poetyckiej i autorskiej. Wśród jego największych osiągnięć są: Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, Nagroda im. Wojtka Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, dwukrotnie Złota Piątka Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie, I miejsce i dyplom Ministra Kultury na Festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” w Kołobrzegu, I miejsce na Festiwalu „Łaźnia” w Radomiu, I miejsce na Festiwalu Recitali „Wieczorne nastroje” w Kwidzynie, Nagroda im. Janka i Jacka Stefańskich i dwie Rajdowe Piosenki Roku na Festiwalu Bazuna.

Koncert Łukasza Majewskiego w cykli „Wduszygranie” odbędzie się w sali kameralnej Browaru B. 31 stycznia, o godz. 18.00. Bilety są dostępne w kasie i tutaj.

(N.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

soczekzfoczeksoczekzfoczek

1 0

grajta se ale cichutko bo jak będę tam przechodził z swoim kundem a ten dostanie zawału to będzie wasza winą i na ddw o tym napiszą. 10:40, 19.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone