Zamknij
REKLAMA

Ten koncert przeniesie Cię prosto do Chile! To jedyna taka okazja

09:14, 24.01.2019 | N.S
Skomentuj Tym razem Stara Remiza zabierze włocławian w podróż do Chile. Fot. depositphotos
REKLAMA

W Klubie Stara Remiza już niebawem zabrzmią egzotyczne rytmy rodem z Chile. Podczas najbliższego Deseru z kulturą dla włocławian zaśpiewa jedyna w Polsce wokalistka wykonująca chilijski repertuar.

W 2017 roku Chile i cała Ameryka Łacińska świętowały 100 -ecie narodzin Violety Parry – ikony kultury chilijskiej. Dzięki jej piosenkom - a jest ich ponad 3000 – i innym dziełom Parra zdobyła uznanie sztuki narodowej i otworzył wrota dla nowej chilijskiej piosenki. Uratowała zapomnianą tradycyjną kulturę, podróżując przez Chile z północy na południe. Tradycyjne opowieści czy pieśni przemieniła, tworząc muzyczne arcydzieła, by potem przekazać je kraju i światu.

Niezwykłe bogactwo muzyki chilijskiej, której gwiazdą była Violeta Parra, podczas Deseru z kulturą zaplanowanego na 1 marca przybliży włocławskiej publiczności Magdalena Lechowska – Polka o latynoskiej duszy, która jako jedyna w kraju wykonuje tego typu repertuar.

- W swojej twórczości Magdalena zawsze próbuje łączyć dwa odległe światy - latynoamerykański i polski! Jej pierwsza płyta Raíces, jest powrotem do korzeni, rdzennych brzmień i rytmów gorącej Hiszpanii oraz egzotycznej Ameryki Łacińskiej. Trochę na przekór wszechobecnej tendencji do fuzji w muzyce, płyta ukazuje w tradycyjnej formie bogactwo folkloru świata hiszpańskojęzycznego – pisze o gwieździe marcowego spotkania CK Browar B.

Wraz z Magdaleną Lechowską w Starej Remizie wystąpią: Dominik Borek – trąbka, Karol Mach – gitara i Patryk Zakrzewski – instrumenty perkusyjne. Repertuar chilijski zostanie zaprezentowany w wersji oryginalnej, ale poprzedzi go wersja polskojęzyczna.

Deser z kulturą chilijską w Starej Remizie odbędzie się 1 marca. Początek o godz. 18:00. Bilety do nabycia w klubie i tutaj.

(N.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%