Zamknij

Czy można wskrzesić mamuta? Dowiedz się w kinie podczas seansu Akademii Dokumentalnej

14:22, 22.10.2018 N.S Aktualizacja: 14:39, 22.10.2018
Skomentuj Twórcy filmu starają się odpowiedzieć na pytanie, czy możliwe jest wskrzeszenie mamuta. Fot. materiały promocyjne Twórcy filmu starają się odpowiedzieć na pytanie, czy możliwe jest wskrzeszenie mamuta. Fot. materiały promocyjne

Czy wskrzeszenie mamuta jest możliwe? Odpowiedź na to pytanie będzie można poznać już dziś we włocławskim Multikinie. W ramach Akademii Dokumentalnej DKF Ósemka zaprezentuje film „Genesis 2.0”.

Film „Genesis 2.0”, stawia pytanie, czy wskrzeszenie mamuta jest dziś możliwe. Naukowcy mają nadzieję, że tak. Próba wskrzeszenia mamuta jest pierwszym zwiastunem wielkiej rewolucji technologicznej, w wyniku której człowiek stanie się stwórcą, autorem nowego Genesis 2.0.

„Genesis 2.0” to film, który powstał przy współpracy Maxima Arbugaeva oraz Christiana Freia, twórcy słynnego „Fotografa wojennego”. Dokument realizowany był w kilku miejscach na świecie, m. in. w Rosji, Chinach, Korei Południowej oraz USA. Filmowa podróż zaczyna się na Syberii, na Wyspach Nowosyberyjskich na Oceanie Atlantyckim, gdzie zespół zapaleńców poszukuje w wiecznej zmarzlinie kłów mamutów. Wśród nich są łowca kłów Peter Grigorjew oraz jego brat Siemion, pracownik naukowy i dyrektor Muzeum Mamutów w Jakucku na Syberii.

W powietrzu czuć gorączkę złota. Cena „białego złota” nigdy nie była tak wysoka, szczególnie na luksusowym chińskim rynku. Poza tym takie znaleziska są magnesem dla zaawansowanych technologicznie pionierskich genetyków i naukowców, którzy balansują na granicy genetyki i biologii syntetycznej, marząc o przywróceniu do życia wymarłego dawno temu mamuta. Chcą go sklonować z zamrożonego materiału genetycznego z prawie nienaruszonym DNA, który pozyskany został z syberyjskiego lodowca.

„Genesis 2.0” opowiada o tajemnicach ukrytych w naturze, fundamencie stworzenia świata i nowej roli, jaką może odegrać w tym procesie człowiek – zapowiadają organizatorzy seansu. – Pokazuje nie tylko granice pomiędzy nauką a mitem, lecz również skutki przejęcia przez człowieka kontroli nad ewolucją. I choć ten obszar badań znajduje się dopiero na wczesnym etapie, to jego efekty mogą za kilka lat zmienić nie do poznania nas samych i świat wokół.

Początek seansu o godz. 19:00. Wstęp bezpłatny.

(N.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%