Zamknij
REKLAMA

Nie uwierzysz, w jakich warunkach są hodowane zwierzęta! Zobacz film, który to pokazuje

12:30, 05.11.2018 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Film pokazuje, w jakich warunkach są hodowane zwierzęta. Fot. depositphotos

W tym tygodniu Akademia Dokumentalna zaprezentuje film o początkach końca przemysłowej hodowli zwierząt. „Zjadanie zwierząt” to poruszająca produkcja Christophera Quinna stworzona z przy współpracy z Natalie Portman i pisarzem Jonathanem Safran Foerem.

„Zjadanie zwierząt” to adaptacja książki Safran Foera pod tym samym tytułem. Film opowiada o początkach końca hodowli przemysłowej. Reżyser filmu, idąc tropami pisarza i jego odkryć dotyczących pochodzenia mięsa, trafia na fermy i do rzeźni, pokazuje, co dzieje się za ich zamkniętymi drzwiami.

- Oglądamy przerażające warunki, w jakich żyją zwierzęta i atmosferę, jaka towarzyszy ich zabijaniu. Poznajemy również historię kilku rolników, którzy świadomie zdecydowali się odrzucić koncepcję hodowli przemysłowej i tym samym wytworzonych w ten sposób towarów na rzecz powrotu do korzeni – piszą o filmie organizatorzy seansu.

Film zachęca do powrotu do tradycyjnego sposobu hodowli zwierząt i podważa zasadność istnienia wielkich przemysłowych ferm, które odpowiadają za jedną trzecią światowego zanieczyszczenia powietrza, wody i gleby oraz negatywnie wpływają na nasze zdrowie i które spowodowały, że tak naprawdę wszyscy jesteśmy dziś współwinni nieludzkiego traktowania zwierząt.

Patrząc na koszty, jakie ponieśliśmy przez zdominowanie rynku spożywczego przez koncerny przemysłowe zaprogramowane na tanie karmienie mas, film pokazuje przyszłość, w której tradycyjne rolnictwo nie jest już wcale odległym wspomnieniem, ale jedyną możliwą drogą rozwoju dla ludzkości.

„Zjadanie zwierząt w Akademii Dokumentalnej będzie można zobaczyć już dziś (05.11.). Seans rozpocznie się o godz. 19:00. Wstęp jest bezpłatny.

(N.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

tyle w temacietyle w temacie

2 0

monsanto wszystko pozamiata 12:56, 05.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WeronaWerona

2 7

To jest portal o Włocławku czy o krowach chyba że szefostwo ww ma upodobania chodowla krów 13:25, 05.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

HgfdHgfd

1 0

Hodowla tłumoku... 20:15, 05.11.2018


REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone