Zamknij
REKLAMA

Od Afryki do Arktyki. W takie podróże zabierze włocławian... kino

14:29, 02.02.2019 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Afryka czy Arktyka? Wybierz w kinie! Fot. materiały promocyjne

W tym tygodniu włocławskie Multikino przeniesie widzów w niesamowite, odległe zakątki świata. Z jednej strony czeka fascynująca przygoda w gorącej Afryce, z drugiej – dramatyczna przeprawa przez skutą lodem Arktykę.

Wśród nowości wchodzących w tym tygodniu na kinowe ekrany znalazła się wzruszająca opowieść o wielkiej przyjaźni dziewczynki i dzikiego zwierzęcia. „Mia i biały lew” to propozycja dla tych, którzy kochają przygody, wzruszenia i dziką przyrodę.

Dzieciństwo 10-letniej dziewczynki o imieniu Mia zmienia się w wielką przygodę, kiedy jej rodzice postanawiają przenieść się z zatłoczonego Londynu do Afryki, aby w jej sercu prowadzić niezwykłą farmę. Pewnego dnia na świat przychodzi na niej piękne i jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko o imieniu Charlie. Tak zaczyna się historia zdumiewającej przyjaźni między dziewczynką i wyjątkowym zwierzęciem, którzy wspólnie wychowują się w najbardziej malowniczym zakątku Ziemi.

Kiedy Mia kończy 14 lat, a Charlie dorasta i staje się potężnym lwem, jej ojciec podejmuje dramatyczną decyzję. Dziewczynka będzie musiała pożegnać się ze swoim dzikim przyjacielem raz na zawsze. Mia za nic w świecie nie chce na to pozwolić. Próbując uratować Charliego, decyduje się na ucieczkę w nieznane. Wspólnie z białym lwem opuszcza rodzinną farmę i wyrusza na poszukiwanie nowego domu dla przyjaciela. Tak oto zaczyna się decydujący test ich przyjaźni i najbardziej niesamowita przygoda w życiu Mii i potężnego króla zwierząt.

[WIDEO]1184[/WIDEO]

Ci, którzy zamiast dzikiego krajobrazu Afryki wolą mroźny klimat i surowe krajobrazy, powinni natomiast zobaczyć film „Arktyka”, którego akcja zaczyna się katastrofą samolotu z jednym pasażerem w samym środku arktycznej tundry. Samotny podróżnik wyciąga ze zrujnowanej maszyny wszystko, co może być potrzebne i rusza przed siebie. Jałowy krajobraz oferuje jednak niewielką nadzieję na ratunek.

W minimalistycznej i lodowatej scenerii Arktyki można obserwować całkowitą obojętność dzikiej natury dla ludzkiej egzystencji - i wolę niezłomnego ludzkiego ducha, by przetrwać mimo wszystko.

[ZT]1185[/ZT]

(N.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone