Zamknij
REKLAMA

Szykują wielką kinową ucztę! Tak będzie w lutym w DKF Ósemka

12:00, 04.02.2019 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
4 lutego DKF Ósemka zaprezentuje `Sny wędrownych ptaków`. Fot. materiały promocyjne

Na luty DKF Ósemka przygotował prawdziwą kinową ucztę. Na początek, już dziś (04.02.), zaprezentuje „Sny wędrownych ptaków”, które były kolumbijskim kandydatem do Oscara.

„Sny wędrownych ptaków”, najnowsze dzieło Ciro Guerry (nominowanego do Oscara za „W objęciach węża”) i Cristiny Gallego to opowieść o początkach kolumbijskiego biznesu narkotykowego na przełomie lat 60. i 70. ubiegłego stulecia, powiązana z historią rdzennej społeczności Indian Wayúu.

- Podczas plemiennego obrzędu wchodzenia w dorosłość Zaida (Natalia Reyes) wykonuje tradycyjny taniec, którym kusi potencjalnego kandydata na męża - Rapayeta (José Acosta). Jednak Ursula (Carmiña Martínez), stojąca na czele klanu, stawia młodemu Rapayetowi wysoką cenę, jaką ten ma zapłacić za Zaidę. Rapayet szuka sposobu na szybkie zdobycie pieniędzy. Wraz ze swoim wspólnikiem, Moisesem (Jhon Narváez) spotykają amerykańskich hipisów szukających dojścia do dostawców marihuany. Rapayet i Moses sami wcielają się w rolę dilerów, a interes, który ubiją, będzie jedynie początkiem historii – zdradza na facebookowej stronie wydarzenia DKF Ósemka.

„Sny wędrownych ptaków” były kolumbijskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Choć ostatecznie o statuetkę nie powalczy, zbiera od krytyków bardzo pozytywne opinie. Krytycy chwalą reżyserów m. in. za to, że ocenę moralną bohaterów pozostawili widzom. Na liście pozytywów jest też fakt, iż motyw historii narkotykowego biznesu wielokrotnie wykorzystywany chociażby w Hollywood przedstawili z zupełnie nowej strony, zaskakując odbiorców.

„Sny wędrownych ptaków” będzie można zobaczyć we włocławskim Multikinie już dziś (04.01.), o godz. 19:00. Bilety do nabycia przed rozpoczęciem seansu.

[WIDEO]1189[/WIDEO]

W przyszłym tygodniu (11.02.) DKF Ósemka podsumuje natomiast trzecią edycję Akademii Dokumentalnej. Kinomani zobaczą film „Grzesiuk. Ferajna wciąż gra” poświęcony Stanisławowi Grzesiukowi. Seansowi będzie towarzyszyć spotkanie z wnuczką Stanisława Grzesiuka – Izabelą Laszuk oraz twórcami filmu Jarosławem Wiśniewskim i Magdaleną Zaleską. W dwa kolejne poniedziałki (18 i 25.02.) DKF zaprezentuje natomiast filmy „Roma” nagrodzonego Oscarem reżysera i scenarzysty Alfonso Cuaróna oraz nominowany do Oscara „Powrót Bena” z Julią Roberts w roli głównej.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone