Zamknij
REKLAMA

Tych filmów nie możesz przegapić! Wśród kinowych nowości same hity

14:05, 10.02.2019 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Na kinowe ekrany weszły trzy hitowe nowości. Fot. materiały promocyjne

W tym tygodniu na ekrany włocławskiego Multikina weszły trzy filmowe hity. Na kinomanów czekają kolejna odsłona „Planety Singli”, odkrywająca kuluary angielskiego dworu „Faworyta” i obsypany nagrodami „Green Book”.

Uwielbiani przez widzów Tomek i Ania wreszcie decydują się na ślub. Wesele – na prośbę Ani – odbędzie się na wsi, u krewnych Tomka, z którymi ten od pewnego czasu nie utrzymuje kontaktów. Okazuje się, że jego bracia i matka są jak włoska rodzina – każda rozmowa grozi wybuchem, a od wielkiej miłości do awantury jest czasami tylko krok. Do tego matka Ani, która przyjeżdża na wesele z dużo młodszym partnerem, rozmija się z wyobrażeniami matki Tomka o statecznej teściowej dla syna.

W „Planecie Singli 3” nie zabraknie również nowych problemów w życiu Oli i Bogdana, których małżeństwo zostanie wystawione na ciężką próbę przez raczkującego Mikołaja, a także Zośki, która polską wieś oglądała dotychczas tylko na Instagramie. Ale prawdziwą iskrą pod beczką prochu będzie niespodziewany przyjazd na ślub od lat niewidzianego ojca Tomka. Widzów czeka więc mnóstwo emocji, śmiechu i niespodzianek.

[WIDEO]1205[/WIDEO]

„Faworyta” to najnowszy film Yorgosa Lanthimosa („Lobster”, „Zabicie świętego jelenia”), wyróżniony dwiema nagrodami na festiwalu w Wenecji 2018.

Początek XVIII wieku. Anglia jest w stanie wojny z Francuzami, ale uwagę dworu pochłaniają wyścigi kaczek i pojawienie się na rynku ananasów. Na tronie zasiada schorowana królowa Anna (Olivia Colman), a krajem zamiast niej rządzi jej bliska przyjaciółka, lady Sarah (nagrodzona Oscarem Rachel Weisz).

Z podziwu godnym oddaniem dogląda ona przy tym rozkapryszonej i porywczej królowej. Na dwór przybywa nowa służąca Abigail (nagrodzona Oscarem Emma Stone), która swym urokiem oczarowuje Sarah. Sarah bierze Abigail pod swoje skrzydła, a Abigail dostrzega w tym szansę na powrót do swych arystokratycznych korzeni. Ponieważ sprawy polityczne i prowadzenie wojny coraz bardziej pochłaniają Sarah, Abigail stopniowo zajmuje jej miejsce u boku królowej Anny. Rozkwitająca przyjaźń z królową daje Abigail szansę na spełnienie swoich ambicji. Dziewczyna dochodzi więc do wniosku, że nie pozwoli, aby ktokolwiek lub cokolwiek – czy byłaby to kobieta, mężczyzna, polityka czy królik – stanęło jej na drodze.

[WIDEO]1203[/WIDEO]

Wśród nowości jest również obsypany nagrodami „Green Book” z Mahershalą Alim w roli wybitnego muzyka i Viggo Mortensenem w roli jego włosko-amerykańskiego szofera. Historia ich nieprawdopodobnej przyjaźni była wielkim zwycięzcą Złotych Globów. Zdobyła też pięć oskarowych nominacji. Film powalczy o statuetki w kategoriach: najlepszy film, najlepszy montaż, najlepszy scenariusz oryginalny, najlepszy aktor pierwszoplanowy (Viggo Mortensen) i najlepszy aktor drugoplanowy (Mahershala Ali).

Tony, drobny cwaniaczek z Bronxu, z nadzieją na zgarnięcie konkretnej sumki, zatrudnia się jako szofer wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya. Razem wyruszają w wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych. Z pozoru różni ich wszystko: od majątku i wykształcenia, przez sposób bycia, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli. Ich wspólna, pełna przygód podróż stanie się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.

[WIDEO]1202[/WIDEO]

(N.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

HeheHehe

1 1

Co za nudy lepsza agencja towarzyska 16:21, 10.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone