Zamknij
REKLAMA

Wyrzutek społeczeństwa wyrusza w podróż życia. Robi to, bo chce...

09:52, 19.05.2019 | B.N.
REKLAMA
Skomentuj
Pewnego dnia mężczyzna wyrusza w poszukiwaniu sensu swojego cierpienia Fot. PMPG

40-letni mężczyzna od lat unika kontaktu z otwartą społecznością. Boi się reakcji ludzi na jego zdeformowaną przez chorobę twarz. Pewnego dnia poznaje chłopca, z którym wspólnie wybierają się w podróż w poszukiwaniu sensu swojego cierpienia...

Dyskusyjny Klub Filmowy "Ósemka" zaprasza na pokaz egipskiego filmu "Yomeddine. Podróż życia". To niezwykła opowieść o przyjaźni, wykluczeniu i człowieczeństwie, która podczas ubiegłorocznego Festiwalu w Cannes trafiła do Konkursu Głównego, ponadto wyróżniona została Nagrodą Specjalną za wartości humanistyczne.  Obraz Abu Shawky'ego był także egipskim kandydatem do oscarowej nominacji dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. 

Film opowiada o 40-letnim Beshayu, który od dzieciństwa mieszka w kolonii dla trędowatych na egipskiej pustyni. Udało mu się zwalczyć chorobę, lecz ta pozostawiła po sobie trwałe ślady w postaci zdeformowanej twarzy i powykręcanych kończyn. Dopiero nagła śmierć żony sprawia, że mężczyzna postanawia wyjechać do rodzinnego miasta, by spotkać się z ojcem, który porzucił go zaraz po narodzinach. W podróży towarzyszy jego ukochany osioł i nubijski chłopiec.  

Dystrybutorem filmu jest PMPG Polskie Media. Film wszedł do polskich kin 5 kwietnia 2019 roku. We włocławskim Multikinie, za sprawą Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Ósemka" obejrzeć będzie można go w najbliższy poniedziałek (20 kwietnia) o godz. 19:00. 

(B.N.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Ania22Ania22

0 0

Hej, zapoznam się z Panami na skromne i niejawne randki. Mam 22 lat, zapraszam do kontaktu przez ten serwis: hotprofil' pl 20:58, 19.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone