Zamknij
REKLAMA

Był gburem i arogantem. Odmieniła go podróż w rodzinne strony...

13:44, 10.06.2019 | B.N.
REKLAMA
Skomentuj
Głównym bohaterem filmu jest absolwent pedagogiki Sinan, który odbywa odmieniającą go podróż duchową. Fot. Gökhan Tiryaki

Absolwent pedagogiki jest o krok od rozpoczęcia pracy nauczyciela, pozostaje mu tylko zdać jeden egzamin. On jednak marzy o byciu pisarzem. Swojej życiowej drogi i prawdziwej tożsamości poszukuje w rodzinnym, prowincjonalnym miasteczku. Choć przybywa tam jak pewny siebie, arogancki młodzieniec z wielkiego miasta, jego postawa zmienia się z każdym kolejnym dniem. Dlaczego?  

"Dzika grusza" to najnowsze dzieło Nuri Bilge Ceylan'a, twórcy takich filmów jak: "Trzy małpy", "Pewnego razu w Anatolii", czy "Zimowy sen". Wart wspomnieć, że w każdym filmie tego tureckiego reżysera występują jego przyjaciele oraz członkowie rodziny. On sam zajmuje się wieloma aspektami technicznymił: zdjęciami, dźwiękiem, produkcją, montażem i scenopisarstwem.

"Dzika grusza" spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony krytyków, którzy doceniają literackie zacięcie reżysera oraz próbę odpowiedzi na egzystencjonalne i filozoficzne pytania. O czym opowiada najnowszy obraz Ceylan'a?

Głównym bohaterem jest absolwent pedagogiki Sinan, który przed ostatnimi egzaminami przybywa z wielkiego miasta do rodzinnego Çan w północno-zachodniej Turcji. Tam spotyka się z rodziną, byłą dziewczyną, dawnymi przyjaciółmi i z początku z politowaniem przypatruje się zaściankowej społeczności, którą opuścił przed laty. Z każdym dniem życie w rodzinnych stronach angażuje go jednak coraz bardziej, a marzenia o karierze pisarza zaczynają być coraz trudniejsze do zrealizowania. Sam Sinan odbywa bowiem odmieniającą go podróż duchową. 

Jeśli jesteście ciekawi, jak potoczą się jego losy, odpowiedzi szukajcie dziś (10.06) w Multikinie.  Seans odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Ósemka" o godz. 19:00. A już teraz zapraszamy do obejrzenia zwiastuna "Dzikiej gruszy". 

(B.N.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone