Zamknij
REKLAMA

Ten festiwal to ukłon w stronę legendy! Na imprezie obejrzysz...

15:54, 17.07.2019 | B.N.
REKLAMA
Skomentuj
na mieszkańców czekają m.in pokazy filmowe. Fot. depositphotos

Pokazy filmowe, warsztaty, wystawy, fotograficzne atelier - z tych i wielu innych plenerowych atrakcji już niebawem będą mogli skorzystać włocławianie. A zapewni je mieszkańcom Tykociński Włocławek Film Festiwal. 

Wydarzenie nawiązuje do włocławianina Józefa Tykocińskiego, postaci nieco zapomnianej, która miała swój udział w zrewolucjonizowaniu kina poprzez udźwiękowienie filmu. Organizatorami  przedsięwzięcia są Fundacja Ari Ari oraz Fundacja Ładowarka. Festiwal odbędzie się w dniach 22-24 sierpnia i poprzedzi go szereg wydarzeń zapowiadających. 

Jedno z nich jest już za nami. Mowa o pokazie filmu niemego „Bestia”, (główną rolę odegrała inna postać pochodzącą z naszych okolic – Pola Negri) i towarzyszącej filmowi muzyce na żywo.

Kolejny event odbędzie się 20 lipca w Gwoździarni. Oprócz podwórkowego kina plenerowego, na którym wyświetlony zostanie film „Jestem mordercą”, odbędzie się tworzenie miejskiego warzywniaka. Już następnego dnia, tj. 21 lipca, w podwórku Centrum Organizacji Pozarządowych, po raz kolejny mieszkańcy będą mieli okazję zbudować Włocławek z klocków Lego, posadzić wędrowne drzewa i wziąć udział w warsztatach malowania doniczek.  

W ramach samego festiwalu zaplanowano plenerowe pokazy filmowe. 22 sierpnia widzowie obejrzą „Zimną wojnę”, 23 sierpnia „Celulozę” (film Jerzego Kawalerowicza o włocławskiej fabryce celulozy w pobliżu ruin fabryki na terenie dzisiejszych zakładów papierniczych). Szykuje się także plenerowy koncert muzyki filmowej. A to nie koniec atrakcji. 

- W tych dniach planujemy również cały przekrój różnych warsztatów i wydarzeń towarzyszących. Odbędzie się m.in. spacer śladami Włocławka w czasach Józefa Tykocińskiego, szukanie detali architektonicznych Włocławka, wystawa plenerowa, warsztaty filmowo-dźwiękowe, a także fotograficzne atelier - informuje Justyna z Fundacji Ari Ari. 

Wydarzenia będą odbywać się w różnych częściach Włocławka, m.in. w podwórku Gwoździarni, na pl. Wolności, gdzie staną kramiki sprzedawców rękodzieła, na przystani nad Wisłą i w ruinach fabryki celulozy.

Kino plenerowe będzie mieć także formułę objazdową, a pokazy filmowe odbędą się w sierpniu w pobliskich miejscowościach, m.in. w Kowalu, Brześciu Kujawskim i w Nieszawie.

REKLAMA
(B.N.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone