Zamknij
REKLAMA

Celniczka wdała się w romans z włóczęgą. Połączyło ich...

14:54, 19.08.2019 | B.N.
REKLAMA
Skomentuj
Tajemniczy włóczęga na zawsze odmienił życie celniczki. Fot. Nadim Carlsen

Tina ma zmysł powonienia daleko wykraczający poza możliwości przeciętnego człowieka. Ten dar sprawia, że w pracy celniczki jest nie do zastąpienia. Pewnego dnia niebywały węch sprawia, że jej życie wywraca się do góry nogami. Wszystko przez pewnego tajemniczego włóczęgę...

"Granica" to najnowsze dzieło Aliego Abassiego, będące adaptacją opowiadania mistrza powieści grozy, Johna Ajvide Lindqvista, ze zbioru "Papierowe ściany". Filmu nie da się zmieścić w sztywnych ramach gatunkowych - jest swoistym miksem thrillera, romansu, fantasy i nordyckiego noir. Eklektyczny styl sprawia, że obok obrazu nie mogą przejść obojętnie zwłaszcza kinomani znudzeni sztampowymi, przesłodzonymi historiami miłosnymi. Ta pokazuje bowiem miłość w niezbadanym dotąd wymiarze, a jej głównym bohaterom daleko do hollywoodzkich piękności. 

Tina pracuje jako celniczka, poza zdeformowaną twarzą, cechuje ją niesamowity zmysł powonienia, który pozwala jej wyczuwać ludzkie emocje. Gdy w trakcie wykonywania służbowych czynności, obok niej przechodzi podejrzanie wyglądający włóczęga Vore, jej zdolności po raz pierwszy zostają zakwestionowane. Tina wikła się w skomplikowaną moralnie relację, odkrywa w sobie nieznane dotąd uczucia i tajemnicę stojącą za jej dotychczasową niedolą. 

Film miał swoją premierę w lutym tego roku. We włocławskim Multikinie będzie można go obejrzeć dziś (19. sierpnia), o godz. 19:00.

(B.N.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

 tojo tojo

2 0

Faktycznie wygląda na włóczęgę , żeby każdy w tym naszym wieśsławku wyglądał to by było miasto biznesmenów 16:32, 19.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone