Zamknij
REKLAMA

Uzależnienie od leków i nieudane związki. Koniec jest tragiczny

13:00, 22.02.2020 | .
Skomentuj Judy Garland zagrała Renée Zellweger. Za filmową kreację amerykańska aktorka zdobyła Oscara fot. screen YouTube
REKLAMA

Niezwykła gratka czeka na włocławskich kinomanów. DKF Ósemka na najbliższy poniedziałek (24.02) proponuje filmowy hit. Na dużym ekranie pokażą film "Judy" z nagrodzoną Oscarem za najlepszą rolę pierwszoplanową Renée Zellweger.

"Judy" to brytyjski dramat biograficzny z 2019 roku w reżyserii Ruperta Goolda, będący adaptacją musicalu End of the Rainbow, który miał premierę w Sydney w 2005 roku.

Opowiada o aktorce i piosenkarce Judy Garland, wielkiej dziecięcej gwiazdy hollywoodzkiego kina, która najbardziej znana jest z legendarnej roli Dorotki w "Czarnoksiężniku z Oz" z 1939 roku. To właśnie od scen na planie tego filmu rozpoczyna się "Judy". Nie jest to bez znaczenia dla bohaterki.

Historię tego filmu napisało życie. Mimo sukcesów zawodowych Judy walczyła z problemami osobistymi. Niską samoocenę aktorki pogłębiali producenci filmowi. Garland zażywała środki medyczne kontrolujące wagę i pobudzające, a to wpędziło ją w uzależnienie. Obraz dopełniają nieudane związki (cztery rozwody), łamiąca się kariera i nawiązania do próby samobójczej.

W rolę Judy Garland w filmie wciela się Renée Zellweger. Amerykanka zatopiła się w postaci. Oddała jej sposób zachowania, znakomicie imitując głos, ekspresję sceniczna i manieryzmy. Nic dziwnego, że Zellweger za swoją kreację otrzymała Złoty Glob, a także Oscara.

Film Ruperta Goolda to dobrze zrealizowany film biograficzny o niezwykle barwnej postaci.

Włocławscy fani kina będą mogli go zobaczyć w Multikinie w ramach DKF Ósemka w poniedziałek o godzinie 19:00. Bilety do kupienia przed seansem.

ZOBACZ ZWIASTUN

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz