Zamknij
REKLAMA

"Cwaniaczek 2" rozbawi wszystkich. To będzie wyjątkowy spektakl

15:04, 30.04.2019 | J.B.
Skomentuj Premiera pierwszej części "Cwaniaczka" w 2016 roku
REKLAMA

Włocławski młodzieżowy Teatr Skene przygotowuje kolejną premierę - tym razem będzie to "Cwaniaczek 2", którego scenariusz oparty został na motywach „Dziennika Cwaniaczka” Jeffa Kinney’a. Będzie to premiera niezwykła, gdyż zespół obchodzi w tym roku 40-lecie działalności!

„Cwaniaczek 2” - podobnie jak pierwsza część tego spektaklu, która premierę miała w 2016 roku - to współczesna opowieść o wzajemnej rywalizacji o wpływy, konfliktach w rodzinie i z nauczycielami, pierwszych miłościach, udawaniu dorosłych, poznawaniu meandrów życia i wierze we własną nieomylność. Akcja rozgrywa się wśród grupy uczniów w wieku od 7 do 17 lat, a więc młodzi aktorzy grają "samych siebie".

Spektakl nie jest wierną adaptacją „Dziennika Cwaniaczka” Jeffa Kinney’a, ale jest utrzymany w klimacie pierwowzoru, przeniesionym na realia naszej, polskiej szkoły. Jest także próbą pogodzenia wiekowo różnych bohaterów. A morał wypływający z przedstawienia? – każdy konflikt można zażegnać, potrzebne jest tylko wspólne działanie i chęć zauważenia potrzeb innych. „Cwaniaczek 2” ta także duża dawka humoru, to wiele zabawnych sytuacji, to zobaczenie siebie w krzywym zwierciadle współczesnej satyry.

Jest spektakl dla wszystkich - młodzi odnajdą w nim siebie, a starsi przypomną sobie lata dorastania. Reżyser Mieczysław Synakiewicz wielokrotnie wspominał, że bardzo dobrze wspomina pracę nad "Cwaniaczkiem" w 2016 roku, a i tym razem próby przebiegają bardzo sprawnie.

"Cwaniaczek 2" będzie niewątpliwie premierą szczególną - w tym roku zespół obchodzi bowiem 40-lecie działalności artystycznej. Od początku opiekunem zespołu, a także reżyserem i scenarzystą większości spektakli (a bywało, że i głównym aktorem) jest Mieczysław Synakiewicz. 

Jakie ma on plany w związku z okrągłą rocznicą działalności we Włocławku?

Na razie żadnych fety z racji tego jubileuszu nie przewiduję. Na pewno natomiast będzie to podziękowanie tym, którzy przez te lata przyczynili się do tego, że „Skene” w ogóle jest i że chyba - mimo wieku - trzyma się ciągle dosyć mocno.

Premiera "Cwaniaczka 2" została zaplanowana na 24 maja 2019 r. O terminach spektakli otwartych i spektakli dla szkół Teatr Impresaryjny poinformuje wkrótce.

Portal Dzień Dobry Włocławek tradycyjnie objął wydarzenie patronatem medialnym.

(J.B.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

CwaniaczekCwaniaczek

0 0

Czyli jak wypłacić nauczycielom dodatki motywacyjne za strajk... 21:51, 30.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Natalia15Natalia15

0 0

Prosze kto grał Grega??
10:48, 02.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz