Zamknij
REKLAMA

We wtorek Zaduszki plastyczne. Kogo będziemy wspominać w tym roku?

10:43, 04.11.2018 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
6 listopada w Zbiorach Sztuki odbędą się Zaduszki plastyczne. Fot. depositphotos

Na początku listopada jak zwykle będzie okazja do artystycznych wspomnień. W tym roku Zaduszki plastyczne organizowane z Zbiorach sztuki zostaną poświęcone m. in. Stanisławowi Zagajewskiemu.

Zaduszki plastyczne znajdują się w kalendarzu imprez organizowanych w gmachu Zbiorów Sztuki od dwunastu lat. Pierwsze spotkania poświęcone były pamięci wszystkich lokalnych twórców, którzy zmarli po 1945 r. W późniejszych latach, w zależności od rocznic, przypominano w szerszych prezentacjach m. in. Waldemara Dołęgowskiego, Wita Płażewskiego czy Rajmunda Lewandowskiego. Dzięki imprezie, która przyciągała miłośników sztuki oraz bliskich i znajomych zmarłych twórców, pracownicy muzeum zdobyli wiele cennych informacji. Do archiwum muzeum trafiły fotografie i dokumenty, a nawet dary w postaci dzieł – grafik, rysunków, ceramiki.

- W tegorocznym spotkaniu kolejny raz będziemy wspominać artystów plastyków z Włocławka, regionu Kujaw i ziemi dobrzyńskiej, którzy odeszli w ostatnich 30 latach. W trakcie tegorocznych XII Zaduszek pierwszy raz, w nowej odsłonie multimedialnej, pokazane zostaną materiały o twórcach. Jak każdego roku będzie można zobaczyć ostatnio pozyskane fotografie, dotąd publicznie nieprezentowane – zapowiadają muzealnicy.

Ze względu na obchody „Roku Zagajewskiego”, z okazji 10. rocznicy śmierci rzeźbiarza jego pamięci zostanie poświęcona odrębna, obszerna prezentacja.

Zaduszki plastyczne odbędą się 6 listopada, o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzą Krystyna Kotula i Adam Zapora. Muzealnicy liczą, że tradycyjnie Zbiory Sztuki odwiedzi wielu gości, którzy wspominając artystów, przytaczając anegdoty i zdarzenia, stworzą wyjątkową atmosferę spotkania. Wstęp wolny.

(N.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

zainteresowanazainteresowana

2 0

W ktorym Muzeum i na jakiej ulicy można oglądać? 13:33, 04.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Nick01Nick01

2 1

Zbiory Sztuki są na ul. Zamczej 10/12 07:07, 05.11.2018


Klara61Klara61

3 0

Cieszę się z pamięci o wloclawskich artystach szkoda jednak, że tak mało mówi się o malarstwie Zbigniewa Steca, którego twórczość związana była z naszym miastem.Uwielbiam jego obrazy ktöre są bardzo ciekawe i odzwierciedlające jego miłość do naszego miasta- pamiętajmy więc i o nim. 22:56, 04.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SztukaSztuka

2 1

We Włocławku to ciągle są powielanie te same tematy, w Toruniu bez porównania 19:56, 05.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jan fJan f

2 2

Polecam Browar b tam jest duża różnorodność i pracownicy bardzo uprzejmi 20:03, 05.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone