Zamknij
REKLAMA

Galeria zaprasza na kuratorskie zwiedzanie. To jedyna taka okazja

08:18, 25.12.2018 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Rok w GSW zakończy kuratorskie zwiedzanie wystawy `Triennale Plastyki Włocławskiej`. Fot. Natalia Seklecka (archiwum)

28 grudnia w Galerii Sztuki Współczesnej odbędzie się kuratorskie zwiedzanie wystawy 9. Triennale Plastyki Włocławskiej. To jedyna okazja, by zobaczyć prace włocławskich artystów i porozmawiać o nich z pracownikami galerii.

Triennale Plastyki Włocławskiej to święto plastyki w mieście. Wystawa organizowana już po raz dziewiąty prezentuje najnowsze prace lokalnych artystów. To również konkurs, w którym profesjonalni jurorzy z trzech akademii sztuk pięknych przyznają nagrody.

Do tegorocznej edycji konkursu, który towarzyszy ekspozycji, dzieła nadesłało 30 artystów parających się różnymi dziedzinami sztuki. Nagrodę Prezydenta Miasta Włocławek otrzymał Paweł Nowak. Wyróżnienie specjalne przyznano natomiast Katarzynie Aleksandrze Kwiatkowskiej. Wyróżnienia otrzymali także: Jerzy Kędzierski, Anna Grzelak, Tomasz Lewiński oraz Janusz Bisaga.

28 grudnia będzie można obejrzeć wystawę 9. Triennale Plastyki Włocławskiej wraz z kuratorem. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:30. Wstęp wolny.

- Porozmawiamy o idei wystawy-konkursu, o ekspozycji a przede wszystkim zaprezentujemy artystów włocławskiego środowiska plastyków i ich dzieła tworzące tegoroczne Triennale – zapowiadają pracownicy Galerii Sztuki Współczesnej.

Na wystawie znajdują się rzeźby, obrazy, grafiki, tkaniny, rysunki - całe spektrum technik plastycznych. Na ekspozycji można oglądać także wynikające z intelektualnych kalkulacji abstrakcje, metaforyczne fantazje i realistyczne oraz ekspresyjne ilustracje rzeczywistości. Wystawa będzie czynna do 3 stycznia.

(N.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone