Zamknij
REKLAMA

Ostatnią wystawę miał 28 lat temu. Dziś znów pokaże obraz we włocławskiej

07:51, 08.03.2019 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Przygotowania do wystawy `Spatia Antiqua` w GSW. Fot. Galeria Sztuki Współczesnej

Po 28 latach włocławski artysta, Krzysztof Cieślak wraca z indywidualną wystawą swoich prac. „Spatia Antiqua” to połączenie sztuki współczesnej z... antykiem. Wernisaż już dziś (08.03.) wieczorem.

Krzysztof Cieślak ostatnią wystawę indywidualną miał w 1991 roku. Po 28-letniej przerwie zaprezentuje swoje prace w Galerii Sztuki Współczesnej na ekspozycji „Spatia Antiqua”. Artysta od dawna fascynuje się antykiem, w szczególności rzeźbą. Nie dziwi więc fakt, że prace zgromadzone na ekspozycji łączą sztukę antyczną ze współczesną.

W Sali Głównej zagości cykl prac poświęcony sztuce starożytnej, przedstawionej w subiektywnym ujęciu. Krzysztof Cieślak zapożycza z antyku klasyczny kanon piękna, jednak pozbawia antyczne rzeźby ich mitologicznego pochodzenia, zabiera je ze starożytnej Grecji i umieszcza w neutralnej, abstrakcyjnej przestrzeni, gdzie odnajduje je widz. Dzięki temu zabiegowi możliwa jest indywidualna interpretacja, wolna od sugestii– zapowiada Galeria Sztuki Współczesnej.

Wernisaż wystawy rozpocznie się dziś (08.03.) o godz. 18:00. Wstęp wolny. Prace Krzysztofa Cieślaka będzie można oglądać we włocławskiej galerii do 31 marca.

Krzysztof Cieślak urodził się w 1962 roku w Golubiu-Dobrzyniu. Należy do ZPAP. Uprawia malarstwo, fotografię, grafikę komputerową, zajmuje się także projektowaniem wydawnictw. Za swoje prace otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Miał 16 wystaw indywidualnych.

(N.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (2)

krytykkrytyk

3 1

Te prace i nie tylko te zwane sztuką niosą niską, żeby nie powiedzieć żadną wartość użytkową - zaśmiecają przestrzeń.
23:43, 08.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dawidbdawidb

0 0

super obrazy , niesamowite w zyciu czegos takiego nie widzialem , Bravo 21:03, 16.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone