Zamknij
REKLAMA

Najmłodsi czytelnicy dostaną wyprawki! Wystarczy przyjść do biblioteki

13:38, 26.09.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
3-latki z Włocławka otrzymają Wyprawki Czytelnicze. Fot. depositphotos/Facebook MBP

Najmłodsi włocławianie odwiedzający filie miejskiej biblioteki będą otrzymywać Wyprawki Czytelnicze. Wszystko za sprawą programu „Mała książka – wielki człowiek”, w który włączyła się MBP. Wyprawki właśnie dotarły do jej oddziałów w całym mieście.

Włocławska biblioteka włączyła się w ogólnopolską kampanię „Mała książka – wielki człowiek”, która ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Kampania dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwo przypomina również dorosłym o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka.

- Wierzymy, że „czytelnictwo” zaczyna się od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko zacznie samodzielnie składać litery. Dobrze dobrane książki rozwijają jego umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe, zakorzeniają w kulturze i rozbudzają wyobraźnię – czytamy na stronie kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

W ramach programu do filii Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włocławku dotarły właśnie wyprawki czytelnicze. Otrzymają je wszystkie trzylatki (dzieci z rocznika 2015), które pojawią się w bibliotece. Na wyprawkę składają się książka „Pierwsze wiersze dla...” z utworami polskich poetów (m. in. Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej, Joanny Papuzińskiej) zilustrowanymi przez Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka oraz Karta Małego Czytelnika.

- Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania – informują włocławscy bibliotekarze.

W Wyprawce znajduje się również broszura informacyjna dla rodzica „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”. Rodzice dowiedzą się z niej, jak czytanie wpływa na rozwój dziecka w każdym wieku oraz jak znaleźć odpowiednie pozycje dla swojej pociechy. Poznają także wyliczanki, których będą mogli nauczyć maluchy.

[WIDEO]1005[/WIDEO]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone