Zamknij
REKLAMA

Debiut literacki uczennicy z Włocławka! To nagroda za świetne opowiadanie

17:01, 27.10.2018 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
W książce znalazło się m. in. opowiadanie uczennicy SP 20. Fot. materiały promocyjne Nowa Rea

Uczennica SP 20, Elżbieta Lewandowska została laureatką konkursu „Popisz się talentem”. Nagrodą jest debiut literacki. Opowiadanie młodej włocławianki znalazło się w wydanej właśnie książce.

Elżbieta Lewandowska ucząca się w siódmej klasie SP 20, wzięła udział w II edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych „Popisz się talentem” i została jego laureatką. Włocławianka w kwietniu napisała opowiadanie, które uplasowało ją w gronie zwycięzców i stało się jej literackim debiutem. Główną nagrodą w konkursie jest bowiem umieszczenie najlepszych prac w książce pokonkursowej.

-Siódmoklasistka właśnie otrzymała książkę pokonkursową, w której znajduje się 30 opowiadań uczniów – laureatów konkursu. Wszystkie teksty zostały pięknie zilustrowane i wydane w tomie pt. „Tajemnicza wyprawa” - informuje SP 20 na swojej stronie internetowej. – To pierwszy ważny krok na drodze do rozwijania talentu literackiego. Gratulujemy młodej pisarce i życzymy dalszych sukcesów!

Głównymi bohaterami opowiadań z tomu „Tajemnicza wyprawa” są Ela i Wojtek, którzy podróżują po Polsce i przeżywają niesamowite przygody. W tym roku celem organizatorów konkursu było zachęcenie dzieci, by przyjrzały się swojemu najbliższemu otoczeniu, dlatego akcja opowiadań napisanych przez uczniów musiała rozgrywać się w rodzinnym mieście lub regionie uczestników konkursu.

- Zależy nam, by jak najbardziej wykorzystać zgromadzone przez lata doświadczenie oraz skupione wokół nas autorytety literackie i zainspirować dzieci do poszukiwania własnej pasji, która pozwoli im rozwijać talent. W przypadku tego konkursu mowa o talencie pisarskim, ale szereg naszych inicjatyw porusza także inne obszary twórczej aktywności. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni, że konkurs Popisz się talentem cieszy się tak dużą popularnością - mówi Małgorzata Jankowska, specjalista ds. PR i komunikacji w wydawnictwie Nowa Era, członek jury konkursu Popisz się talentem.

Dochód ze sprzedaży książki "Tajemnicza wyprawa" będzie przekazany w całości  na wspieranie i rozwój talentów dzieci.

(N.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

LeslauerLeslauer

3 1

I to jest dobra wiadomość. To znaczy, że i we Włocławku są ludzie, którym się chce.
A to warte podkreślenia i pochwały, bo niezwykle rzadko spotykane.
Serdecznie gratuluję laureatce, zapewniam, że książkę kupię.
...mimo, że nie jest po hebrajsku...
Mazel Tov. 23:12, 27.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SP20SP20

2 0

Książkę można kupić wysyłkowo w wydawnictwie Nowa Era:
https://sklep.nowaera.pl/ksiazkaliterackadladzieci-061026.html 10:23, 28.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone