Zamknij
REKLAMA

Na półki wróciły setki książek! Ponad 700 osób uniknęło płacenia kar

07:56, 10.01.2019 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Bibliotekarze umorzyli kary o łącznej wysokości blisko 4,5 tys. zł. Fot. depositphotos

Ponad 700 osób oddało do filii MBP przetrzymane książki. W ramach amnestii bibliotekarze umorzyli kary o łącznej wysokości blisko 4,5 tys. zł.

Celem amnestii prowadzonej pod hasłem: „Zacznij rok z czystą kartoteką” było odzyskanie książek przetrzymywanych przez włocławskich czytelników. Akcja zaczęła się 13 grudnia i trwała do końca roku. W tym tygodniu poznaliśmy oficjalne wyniki inicjatywy.

W ramach akcji 727 osób oddało przetrzymane książki, a suma umorzonych kar wyniosła 4488,90 zł – poinformowała Miejska Biblioteka Publiczna na swoim Facebooku.

Akcja objęła materiały wypożyczone ze wszystkich filii miejskiej biblioteki. Dotyczyła jednak tylko pozycji wypożyczonych w 2018 roku. Na półki wróciły setki przetrzymywanych książek.

(N.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

GuniaGunia

2 1

Super... Od dziś nie oddaję książek, tylko czekam na amnestię. Kilka razy oddawałam książki kilka dni po terminie i musiałam zapłacić karę. To nie były jakieś wielkie pieniądze, ale czułam się jak przestępca, któremu wymierzono chłostę. Dodam, że wypożyczam bardzo dużo książek i czasami przydarzy się zapomnienie. Wolę nie oddawać w terminie i raz w roku być przywitana w bibliotece jak prawdziwy bohater w dniach amnestii. 10:32, 10.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone