Zamknij
REKLAMA

Maluchy mają bliżej do książek! Biblioteka przeniosła Filię Dziecięcą nr 1

14:06, 16.01.2019 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Teraz do książek najbliżej mają z ulicy najmłodsi. Fot. Natalia Seklecka

Filia Dziecięca nr 1 miejskiej biblioteki zmieniła lokalizację. Dzięki temu ma do dyspozycji większą przestrzeń. Mali czytelnicy – na czym najbardziej zależało bibliotekarzom – mają z kolei bliżej do książek.

Filia Dziecięca nr 1 została przeniesiona z pierwszego piętra na parter gmachu MBP przy ul. Warszawskiej 11/13. Jest teraz większa, a dzięki dużym oknom – widoczna z ulicy. Taka lokalizacja ma zachęcić do odwiedzania biblioteki najmłodszych włocławian.

- Uznaliśmy, że najkrótszą drogę z ulicy do książek powinny mieć właśnie dzieci – tłumaczy Andrzej Chmielewski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Przenosiny dziecięcej biblioteki trwały niespełna dwa tygodnie i kosztowały kilka tysięcy złotych. Koszty poniesione przez MBP wiązały się tylko z zakupem farby oraz mebli, puf i wykładziny. Robociznę zapewnili pracownicy biblioteki oraz nauczyciele i uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbywający praktyki.

W pomieszczeniu, w którym obecnie znajduje się Filia Dziecięca nr 1 funkcjonowała dotychczas czytelnia prasy. Teraz czytelnicy znajdą ją na pierwszym piętrze.

- Tam, gdzie dotychczas była Filia Dziecięca, w jednym pomieszczeniu będzie kameralna czytelnia prasy. W drugim pomieszczeniu została uruchomiona pracownia digitalizacji – mówi Chmielewski.

To nie koniec zmian funkcjonalnych w bibliotece przy ul. Warszawskiej. Niebawem czytelnia ogólna ma wzbogacić się o sześć stanowisk komputerowych, które dotychczas funkcjonowały w Filii Książki Mówionej. Jak tłumaczy dyrektor biblioteki, wszystkie te zmiany mają poprawić warunki pracy bibliotekarzy, a czytelnikom dać większy komfort korzystania z zasobów MBP.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

zakompleksiony słoikzakompleksiony słoik

0 0

CO TO OZNACZA KINDERBAL 20:23, 17.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzuraSzura

0 0

To jest chyba to samo co bał u ekaterińskowo wiełmoży 20:25, 17.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

polonistapolonista

0 0

Niektórym ostro wali na dekiel, nie znają polskiego języka ale rżną głupa - to tak po europejsku i nowocześnie. 20:28, 17.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

parents Jesikiparents Jesiki

0 0

A kiedy planowane jest children's party 20:34, 17.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Eltern Karl HeintzEltern Karl Heintz

0 0

Und wann fand statt kinderbal 21:01, 17.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone