Zamknij
REKLAMA

Nie możesz dotrzeć do biblioteki? Zadzwoń! Dowiozą Ci książki do domu

08:20, 31.01.2019 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Z `Książki na telefon` mogą skorzystać m. in. osoby starsze. Fot. depositphotos

Bibliotekarze zachęcają osoby starsze, chore i niepełnosprawne do korzystania z zasobów miejskiej książnicy. Każdy, kto nie może dotrzeć do biblioteki o własnych siłach, może skorzystać z „Książki na telefon” i poprosić o dostarczenie wybranych książek do domu.

„Książka na telefon” nie jest nową usługą, jednak – prawdopodobnie z powodu niewiedzy czytelników – dotychczas nie funkcjonowała ona w praktyce. Bibliotekarze chcą to zmienić i rozpropagować inicjatywę skierowaną do osób, które nie mają możliwości przyjść do biblioteki osobiście.

- Osoba chora lub niepełnosprawna może w każdej chwili zadzwonić do biblioteki i książka zostanie do niej dostarczona – tłumaczył nam Andrzej Chmielewski, dyrektor MBP już jakiś czas temu (cała rozmowa tutaj).

Z „Książki na telefon” mogą skorzystać seniorzy, a także osoby chore lub niepełnosprawne. Zasady usługi określa regulamin miejskiej biblioteki. Zgodnie z jego zapisami osoby, które chcą skorzystać z dostarczenia książek do domu, powinny zgłosić się do filii znajdującej się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Można to zrobić telefonicznie lub przez osoby trzecie.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

soczekzfoczeksoczekzfoczek

0 2

Jeśli świat będzie szedł w tym kierunku to niedługo spodziewajmy się wycierania odbytu na telefon czy aborcji na zamówienie razem z pizzą....myślę że tak ....ruszcie swoje worki kału sprzed telewizorów i poznajcie to co po drugiej stronie okna..może to coś zmieni w waszym życiu..lub chociaż może rozbijecie sobie te *%#)!& ryje o te nierówne chodniki... 03:41, 01.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone