Zamknij
REKLAMA

Nie możesz dotrzeć do biblioteki? Zadzwoń! Dowiozą Ci książki do domu

08:20, 31.01.2019 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Z `Książki na telefon` mogą skorzystać m. in. osoby starsze. Fot. depositphotos

Bibliotekarze zachęcają osoby starsze, chore i niepełnosprawne do korzystania z zasobów miejskiej książnicy. Każdy, kto nie może dotrzeć do biblioteki o własnych siłach, może skorzystać z „Książki na telefon” i poprosić o dostarczenie wybranych książek do domu.

„Książka na telefon” nie jest nową usługą, jednak – prawdopodobnie z powodu niewiedzy czytelników – dotychczas nie funkcjonowała ona w praktyce. Bibliotekarze chcą to zmienić i rozpropagować inicjatywę skierowaną do osób, które nie mają możliwości przyjść do biblioteki osobiście.

- Osoba chora lub niepełnosprawna może w każdej chwili zadzwonić do biblioteki i książka zostanie do niej dostarczona – tłumaczył nam Andrzej Chmielewski, dyrektor MBP już jakiś czas temu (cała rozmowa tutaj).

Z „Książki na telefon” mogą skorzystać seniorzy, a także osoby chore lub niepełnosprawne. Zasady usługi określa regulamin miejskiej biblioteki. Zgodnie z jego zapisami osoby, które chcą skorzystać z dostarczenia książek do domu, powinny zgłosić się do filii znajdującej się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Można to zrobić telefonicznie lub przez osoby trzecie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

soczekzfoczeksoczekzfoczek

0 2

Jeśli świat będzie szedł w tym kierunku to niedługo spodziewajmy się wycierania odbytu na telefon czy aborcji na zamówienie razem z pizzą....myślę że tak ....ruszcie swoje worki kału sprzed telewizorów i poznajcie to co po drugiej stronie okna..może to coś zmieni w waszym życiu..lub chociaż może rozbijecie sobie te *%#)!& ryje o te nierówne chodniki... 03:41, 01.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone