Zamknij
REKLAMA

Takie cudo stanie niedługo w Śródmieściu. W weekend możesz pomóc je zbudować!

14:17, 18.09.2018 | .
Skomentuj Projekt parkletu, który stanie w obszarze rewitalizacji. Fot. HibnerStudio
REKLAMA

W sercu Śródmieścia niebawem stanie parklet miejski. Ten zupełnie nowy we Włocławku element, a także elementy architektury dla zwierząt stworzą wraz z włocławianami Groździarnia i Fundacja Our.

W sobotę (22.09.) Gwoździarnia organizuje kolejne warsztaty. Po meblach z palet i ogródkach, które zdobią już ogródki i balkony uczestników, przyszedł czas na coś, z czego będą korzystać wszyscy mieszkańcy Włocławka – parklet. We Włocławku to nowość, jednak ten element małej architektury sprawdza się w wielu miastach na świecie, a także w Polsce (m. in. w Łodzi, Warszawie czy Gdyni).

Parklet to miejsce przeznaczone dla pieszych, w którym można usiąść i odpocząć lub porozmawiać w otoczeniu zieleni. Nie ma ścisłych reguł dotyczących tego, jak powinien wyglądać, jednak zwykle jest to przestrzeń z ławkami i zielenią, której wielkość odpowiada wielkości jednego lub dwóch miejsc parkingowych.

Budowa parkletu (wg projektu widocznego poniżej) odbędzie się, podobnie jak wcześniejsze inicjatywy Gwoździarni, dzięki grantowi z programu Lech Starter, a także perzy wsparciu środków na rewitalizację Śródmieścia, którymi dysponuje Urząd Miasta. Dzięki temu paraklet będzie mógł stanąć w obszarze rewitalizacji.

Fot. HibnerStudio - Pracownia Architektury Krajobrazu

Oprócz parkletu, podczas spotkania zaplanowanego na sobotę, będą budowane elementy architektury dla zwierząt.

- Nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Our. Jej przedstawiciele mają pomysł, żeby zbudować coś dla schroniska dla zwierząt, a ponieważ na miejscu będą ludzie i narzędzia, połączyliśmy to w jedno wydarzenie – tłumaczy Artur Baranowski z Gwoździarni.

W planach jest budowa domków dla zwierzaków, w których psy ze schroniska będą miały ciepłe schronienie podczas zimy. Dodatkowo Fundacja Our planuje zorganizowanie grilla, z którego dochód zostanie przeznaczony na artykuły potrzebne podopiecznym placówki. W trakcie spotkania w Gwoździarni będzie prowadzona również zbiórka karmy i koców, które zostaną przekazane schronisku.

Chętni do wsparcia budowy parkletu i elementów architektury dla zwierząt powinni stawić się w Gwoździarni przy ul. Szpichlernej 7/9 w sobotę, o godz. 11:00. Atrakcji nie zabraknie również wieczorem, ponieważ w planach jest kolejny seans kina plenerowego. Tym razem będzie można zobaczyć absolutną klasykę kina. Najpierw, o godz. 20:00, zostanie wyświetlony film „Bogowie ulicy”, w którym główna rolę gra Jake Gyllenhaal. Następnie kinomani zobaczą horror „Naznaczony”.

- Bardzo możliwe, ze wieczór będzie chłodny, dlatego prosimy zabrać swoje termosy oraz koce, a dla zapominalskich w razie potrzeby na pewno coś się znajdzie – zapewniają organizatorzy.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

panie sefiepanie sefie

16 4

Natalia, kiedy piszesz artykuły to nie pij tyle. A jeśli nie możesz sobie odmówić, to niech to chociaż przeczyta ktoś inny. A skoro już pijecie po równo, to najpierw napisz sobie w Wordzie, podkreśli Ci błędy i łatwiej je wyłapiesz przed publikacją. 14:37, 18.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkankaMieszkanka

18 2

Fajne A kiedy zacznie się budowa mieszkań przez ta nowa spółkę miasta??? Czekamy a zapadła cisza jak nigdy... Podobno kredyty są już od dawna to na co czekają szefowie spółki? 15:33, 18.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Duch221Duch221

6 0

Proponuję odbudować cerkiew będzie atrakcja,fundamenty zostały .Czy to ma się wkomponować jakoś w to Serce Włocławka?????? czy każdy sobie rzepkę skrobie ???.Poproszę o >pełny obraz< bo mam nadzieje że wrócą kiedyś kwietne dywany z których Nas znano.Na razie mamy kamienną pustynię z ,,plującą,, fontanną.Gdzie tu ta zieleń ? Przyjazne Mniasto no dajcie spokój.Nie lepiej żeby Pomysłowy Prezidą kazał przywieżć dwie wywrotki palet i w czynie społecznym mnieszkańcy coś zbiją byle dzrzazgi w d... nie właziły.Pani Redachtor to jeszcze nie doszła do siebie i paluszki drżą.Po Milionie czy innym integracyjnym .... 07:35, 19.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mietek Z.Mietek Z.

5 0

Parklety są w porządku. Tylko nie na starówce, bulwarach itd. tam już jest wystarczająco dużo zieleni i ławek. Małej architektury na śródmieściu nie trzeba już "rewitalizować", miasto to już zrobiło.
Ze 2, 3 parklety postawcie na ul. Kościuszki, tam są potrzebne. Bez 6 miejsc postojowych miasto jakoś się obejdzie...
11:18, 19.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%