Zamknij
REKLAMA

Zbudują m. in. drona i robota, dowiedzą się jak "być jak Leonardo" i wiele więcej!

11:00, 02.01.2019 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Laureaci I edycji konkursu Uczę się z Anwilem - uczniowie ZSE we Włocławku podczas pracy nad łazikiem. Fot. nadesłane

Fundacja Anwil dla Włocławka rozdała granty o łącznej wartości 137 383,56 zł. Dzięki nim w 11 szkołach we Włocławku i okolicach zostaną zrealizowane projekty przybliżające dzieciom i młodzieży tajniki nauk ścisłych i nowoczesnych technologii.

Fundacja Anwil dla Włocławka opublikowała listę projektów, które uzyskały dofinansowania w ramach trzeciej edycji konkursu grantowego „Uczę się z Anwilem”. Znalazło się na niej 11 projektów, które zostaną zrealizowane we włocławskich szkołach oraz w placówce w Lubaniu. Szkoły dostały na nie granty w wysokości od niespełna 6,5 tys. zł do 20 tys. zł.

„ABC Robotyki”, „Fabryka wiedzy” czy „Być jak Leonardo…” to tytuły niektórych działań, które zostaną zrealizowane dzięki grantom. Uczestnicy dofinansowanych projektów, w zależności od poziomu wiedzy i profilu nauczania, będą poznawać różne dziedziny nauk ścisłych. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych zaprojektują, a następnie skonstruują drona z kamerą oraz robota mobilnego. Młodzi pasjonaci informatyki z Zespołu Szkół nr 11 poznają zasady działania technologii kodów QR, korzystając z nowoczesnego tabletu. O tym, jak ścisły związek z robotyką ma wciąż popularne układanie kostki Rubika, przekonają się natomiast uczniowie Zespołu Szkół Katolickich im. Ks. Jana Długosza.

- Chociaż przekrój tematyczny proponowanych działań jest szeroki i w wielu przypadkach skupia się wokół wąskiej specjalizacji, to daje szansę na łatwe i przyjemne przyswojenie przez uczniów wiedzy przekazywanej w praktyczny, a jednocześnie nowatorski sposób. Tworzenie ciekawych metod nauczania to właściwie istota naszych wysiłków w tym zakresie – podkreśla Bożena Cichocka, prezes Fundacji ANWIL dla Włocławka - Tylko rozbudzanie ciekawości i chęci do praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy w codziennym życiu stwarza odpowiedni grunt pod tworzenie innowacji.

Program grantowy „Uczę się z Anwilem” jest realizowany od 2016 roku. Kwota dotychczas udzielonego wsparcia przekroczyła już 400 tys. zł. Pieniądze pozwoliły na dofinansowanie 40 projektów edukacyjnych.

(N.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

KosmosKosmos

1 0

Może zwloclawla wyląduje narazie jakiś super łazik Powodzenia i wszystkiego dobrego w bierzącym roku 12:38, 02.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pieslassiepieslassie

1 0

Genialnie. Przydałby się jeszcze jakiś opiekun techniczny, ale taki pochodzący z biznesu, a nie stary uczelniany kot.
Nauczyciele ("Informatycy"), przykład Elktryka to oderwani od dzisiejszych realiów ludzie. Uczą Worda ew. Excela odnosząc się z butą do uczniów - S.G to o panu. 15:42, 02.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone