Zamknij
REKLAMA

W takich warunkach kształcą młodych elektryków. ZSEl ma nową pracownię patronacką

14:29, 01.02.2019 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
To już szósta pracownia patronacka w ZSEl. Fot. Natalia Seklecka

Młodzi elektrycy będą kształcić się w zupełnie nowej pracowni. Uruchomienie jej Zespół Szkół Elektrycznych zawdzięcza współpracy z firmą Energa.

Pracownię elektryczną w zupełnie nowej odsłonie oficjalnie otwarto 31 stycznia. Pomieszczenie wyremontowano latem za pieniądze z budżetu miasta. O wyposażenie zadbała firma Energa, która ma podpisaną z placówką umowę o współpracy.

- Pracownia pozwoli na praktyczne kształcenie techników elektryków i innych specjalistów branży elektrycznej. Jest wyposażona w osiem stanowisk do kształcenia pod względem elektrycznym i jedno stanowisko mechaniczne. Do tego są również stanowiska do uczenia teorii – wylicza Piotr Człapiński, dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych.

Pracownia patronacka to kolejny etap współpracy włocławskiej szkoły z firmą Energa. Jej początki sięgają 2017 roku. Dzięki niej uczniowie mogą liczyć na stypendia (dotychczas przyznano ich 15) i nagrody oraz możliwość poznawania pracy związanej z energetyką od kuchni. Niedawno młodzież miała np. okazję oglądać wycinkę drzew wokół trakcji energetycznej wykonywaną z helikoptera.

W Zespole Szkół Elektrycznych funkcjonuje 19 pracowni zawodowych, w których młodzież nabywa umiejętności potrzebne w przyszłej pracy. Łącznie z salą utworzoną dzięki współpracy z firmą Energa, sześć z nich to pracownie patronackie.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

BłądBłąd

1 3

Jak już to ZSEL a nie ZSEl 17:56, 01.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IIIIIIII

0 0

Piękne zdjęcia - podawania ręki. Wyśmienite. 19:27, 01.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MyszkaMyszka

0 0

Każdy chciałby mieć taką pracownię. Ja nie miałem i teraz muszę reklamować kredyt konsolidacyjny przez internet na procredito.pl/kredyty/kredyt-konsolidacyjny 14:23, 07.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone