Zamknij
REKLAMA

"Kopernik" kończy niedługo 60 lat. Szykują się huczne obchody!

10:12, 10.03.2019 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
II LO kończy w tym roku 60 lat. Fot. Natalia Seklecka

II LO im. Mikołaja Kopernika szykuje się do hucznych obchodów jubileuszu 60-lecia szkoły. W kwietniu odbędzie się koncert jubileuszowy, a w czerwcu – zjazd absolwentów.

W tym roku II Liceum Ogólnokształcące we Włocławku będzie świętować 60-lecie istnienia. Koło Absolwentów oraz dyrekcja szkoły od kilku miesięcy pracują nad przygotowaniem obchodów rocznicy, w których ma wziąć udział cała kopernikańska społeczność.

Już 5 kwietnia odbędzie się Koncert Absolwentów pod hasłem „60 lat minęło”. Od strony muzycznej wydarzenie przygotowują Larysa Krzyżańska i Piotr Matuszkiewicz. Na scenie Teatru Impresaryjnego wystąpią absolwenci II LO na co dzień występujący na scenach polskich i zagranicznych: Piotr Jabłoński. Adam Jabłoński, Michał Malicki, Michał Sobolewski i Piotr Matuszkiewicz. Na scenie pojawią się także: zespół Contra w składzie: Maja Kołtońska, Małgorzata Wenderlich, Angelika Żychlewicz oraz wokaliści: Łukasz Bąkowski, Kinga Brudnicka, Michalina Domańska-Krawiec, Michał Domżalski, Erwin Kornacki, Magdalena Kornacka, Marta I Wojciech Kowalscy, Aleksandra Małecka, Dominika Sztuczka, Monika Wojciechowska, Angelika Ziomkowska i Malwina Zielińska. Zaproszenia-cegiełki w cenie 20 zł można kupić w czytelni "Kopernika", u pani Anety Dziwulskiej.

Najważniejszym elementem jubileuszu będzie natomiast zaplanowany na 1 czerwca Zjazd Absolwentów. Część oficjalna odbędzie się w CK Browar B. Po niej zaplanowano spotkanie w szkole, a na wieczór - Bal Absolwenta w Hotelu Aleksander. Chętni do udziału w rocznicowym zlocie mogą się zgłaszać przez formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie internetowej „Kopernika” (tutaj).

II LO powstało w 1959 roku przy szkole podstawowej mieszczącej się przy pl. Kopernika. Imię Mikołaja Kopernika nadano mu w roku szkolnym 1966/67. Na początku lat 70-tych liceum po raz pierwszy zmieniło siedzibę – przeniosło się do budynku Szkoły Podstawowej Nr 7 przy ul. Hanki Sawickiej (obecnie Gniazdowskiego). Na ul. Uroczą, gdzie funkcjonuje do dziś, II LO zostało przeniesione w roku 1991.

(N.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

wera18wera18

1 0

nie wiedziałam ze szymon kozlowski jest w sztandarze pozdrawia kolezanka była z która chodziles do klasy zsi nr 5 byles w 3d 18:41, 11.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone