Zamknij

Roboty opanowały Browar B. Nowatorski projekt we Włocławku

16:17, 25.03.2019 B.N. Aktualizacja: 11:59, 26.03.2019
Skomentuj  Organizatorem wydarzenia było Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku, zaś patronatem objął je marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, Piotr Całbecki. Fot. B. Nowak Organizatorem wydarzenia było Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku, zaś patronatem objął je marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, Piotr Całbecki. Fot. B. Nowak

Sala Centrum Kultury Browar B. wypełniła się dziś po same brzegi. To za sprawą konferencji, na którą przybyli prelegenci i... roboty z najwyższej półki. 

Po raz dziewiąty i - jak przekonują organizatorzy - nie ostatni, odbyła się we Włocławku konferencja z cyklu Edukacja w cyfrowym wymiarze. Celem dzisiejszego spotkania była popularyzacja wykorzystania technologii AR(Augmented Reality) i VR(Virtual Reality) w edukacji oraz prezentacja interaktywnych form i metod służących zachęcaniu uczniów do nauki programowania. Organizatorem wydarzenia było Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku, zaś patronatem objął je marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, Piotr Całbecki. 

- Technologia informacyjno-komunikacyjna na bardzo szeroką skalę wchodzą do naszych szkół i my nauczyciele powinniśmy kształcić się i doskonalić w tym kierunku. Centrum stara się umożliwiać to nauczycielom w różnych formach, np. w konferencjach takie jak dzisiejsza - przekonuje Dorota Gołębiewska z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku  -  Nauczyciele mają okazję nie tylko wysłuchać różnych referatów, ale zapoznać się z różnymi nowinkami, jeśli chodzi o technologię w edukacji. I widać, że zapotrzebowanie na tego typu informacje jest. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy mieszkańcom naszego miasta i powiatu umożliwić kontakt z edukacją technologiczną. Należy podkreślić, że gościmy prelegentów z najwyższej półki, udało się nam ściągnąć osoby z całej Polski, w tym pana Bogdana Pawłowicza, managera Państwowego Instytutu NASK, który przejął w całej Polsce organizację nowatorskiego projektu mającego za zadanie przybliżenie technologii programowania i wszelkich nowinek w naszych szkołach - wyjaśnia D. Gołębiewska. 

Właśnie wspomniany Bogdan Pawłowicz podkreślał  istotę problemu, jakim jest pełny dostęp do internetu w szkołach, w tym także tych na terenie naszego powiatu. 

- 40 procent jednostek oświatowych korzysta z szybkości do 10 mb/s, co nie pozwala na korzystanie z internetu przez wszystkich uczniów jednocześnie. Co za tym idzie, niemożliwe jest wdrożenie w szkołach nowoczesnych form kształcenia. Dostęp do internetu o parametrach pozwalających na wykorzystywanie go do procesów dydaktycznych ma tylko 10 procent szkół i placówek oświatowych - wyliczał prelegent. 

Na przybyłych czekały ponadto pokazy robotów, w tym mini linii produkcyjnej przygotowanej przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych. Uczestnicy konferencji mieli również okazję do indywidualnych spotkań i konsultacji z przedstawicielami firm dostarczających najnowsze światowe rozwiązania technologiczne stosowane w edukacji

(B.N.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%