Zamknij
REKLAMA

Literacki dublet włocławianki. Nie dała konkurencji żadnych szans!

14:37, 01.04.2019 | B.N.
REKLAMA
Skomentuj

Martyna Kulińska to istna duma Zespołu Szkoły Podstawowej nr 20 we Włocławku. Uczennica VIII klasy zgarnęła dwie prestiżowe nagrody literackie, a w jednym z nich zostawiła w tyle kilkuset uczestników z całej Polski! Tym samym, kwietniowy egzamin z języka polskiego Martyna ma już z głowy.

W zaledwie 2 tygodnie uczennica „Dwudziestki” ustrzeliła literacki dublet. Jako pierwszy jej łupem padł wojewódzki etap Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. W szranki stanęło 53 uczniów, a w gronie najlepszych znalazła się właśnie Martyna Kulińska. Tym sukcesem laureatka zapewniła sobie komplet punktów z egzaminu z języka polskiego na zakończenie podstawówki, który odbędzie się już 15 kwietnia.

Martyna nie osiadła jednak na laurach. VIII-klasistka poszła za ciosem, z powodzeniem startując w Międzyszkolnym Konkursie Literackim "Młodzi piszą" organizowanym przez Ogólnokształcące Liceum Programów Indywidualnych  i Liceum Plastyczne w Gdańsku pod patronatem m.in. Gdańskiego Klubu Poetów oraz Wydawnictwa Pedagogicznego Operon.

A rywalizować było z kim – nadesłano 678 prac prozatorskich i 491 wierszy. Jury doceniło wrażliwość literacką młodej włocławianki i przyznało jej tytuł laureatki w kategorii wiekowej: klasy VII, VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum.za opowiadanie "Propaganda! Propaganda!" Martyna została uhonorowana dyplomem laureata oraz nagrodzona kartą upominkową w wysokości 100 PLN.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

(B.N.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone