Zamknij
REKLAMA

Bez nich świat nie mógłby istnieć! Pomogą im włocławscy uczniowie

11:39, 18.04.2019 | B.N.
REKLAMA
Skomentuj
Uczniowie włocławskich szkół będą konstruować instalacje poświęcone pszczołom Fot. pixabay

 Uczniowie włocławskich szkół zakasają rękawy z myślą o małych, skrzydlatych przyjaciołach. Galeria Sztuki Współczesnej ogłosiła bowiem IX edycję plenerowego konkursu na instalację przestrzenną, a jego uwaga skupi się na życiu i ochronie życia pszczół. 

Konkurs jest adresowany do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich z Włocławka i powiatu włocławskiego. Tematem konkursu będą „Pszczoły i miód” - rodzaje i wygląd, organizacja pszczelej rodziny, sposób porozumiewania się, obyczaje, rytuały pszczół i ich rola w ekosystemie.

Uczestnicy będą musieli wykazać się nie lada kreatywnością. Ich zadaniem będzie skonstruowanie, z różnych materiałów, instalacji poświęconych pszczołom. Konkurs ma za zadanie przybliżyć temat roli pszczół w przyrodzie, poruszyć problem wymierania pszczół oraz zwrócić uwagę na konieczność ich ochrony.

Inspiracji uczestnicy mogą szukać w baśniach i legendach, w sztuce, w filmach, w przyrodzie. Jury przy ocenie prac będzie brało pod uwagę walory plastyczne promowanej  instalacji oraz jej odniesienia o charakterze ekologicznym. 

Szkołę mogą reprezentować dwa 3–osobowe zespoły. Trzy najlepsze zespoły otrzymają nagrody – w tym nagroda dla szkoły i nagrody indywidualne dla członków reprezentacji. 

Konkurs odbędzie się 5 czerwca na skwerze przed Galerią Sztuki Współczesnej. Uczestnicy spotkają się ok. godz. 10.00, zaś zakończenie konkursu przewidziane jest na godz. 14:00.

Zgłoszenia nadsyłać można do 15 maja.

Kto z Was ma chęć podjąć się wyzwania?

(B.N.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Konto usunięteKonto usunięte

0 5

Na wredne żądło osy! Już myślałem, że to powrót do akcji "adoptuj pszczołę", ale z płynącej jak miód pszczeli informacji wynika co innego. 12:19, 18.04.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

..

3 0

Tobie by się taka lekcja przydała 12:46, 18.04.2019


------

0 3

Jeżeli zaproponowaną lekcję poprowadzisz osobiście, to chcę być tej lekcji uczniem! Pozdrawiam. 12:57, 18.04.2019


REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone