Zamknij
REKLAMA

Wielcy-mali czytelnicy. Włocławscy uczniowie stanęli na podium!

10:00, 04.05.2019 | B.N.
REKLAMA
Skomentuj
Uczniowie włocławskiej "Dwudziestki" stanęli na trzecim stopniu podium Fot. SP 20

Wspaniała trójka - tak pokrótce opisać można uczniów Szkoły Podstawowej nr 20 we Włocławku, którzy reprezentowali nasze miasto w "Wielkiej Lidze Czytelników". Włocławskim uczniom udało się dotrzeć aż do półfinału tego ogólnopolskiego konkursu. 

Półfinał „Wielkiej Ligi Czytelników” odbył się w 16 miastach wojewódzkich. Miejscem zmagań w kujawsko-pomorskim  była Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna w Bydgoszczy. Gościło tam 9 zespołów, które zmierzyły się w kategorii klas 1-4 oraz 8 zespołów z klas 5-8. Byli to mistrzowie powiatów z województwa kujawsko-pomorskiego. 

Powiat włocławski w kategorii klas 1-4 reprezentowała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 20 w składzie: Oskar Czarnecki, Marek Gołębiewski i Amelia Urbańska. Uczniowie musieli wykazać się znajomością książki „Petronela z Jabłoniowego Sadu” S.Stading. 

Uczniowie włocławskiej "Dwudziestki" świetnie poradzili sobie z pytaniami konkursowymi, zajmując III miejsce na szczeblu wojewódzkim. Niestety, do finału w Katowicach mogła awansować tylko jedna drużyna. 

Po teście drużynowym uczestnicy zwiedzili Muzeum Oświaty oraz brali udział w spotkaniu autorskim z podróżniczką i popularyzatorką czytelnictwa Jolantą Niwińską.

(B.N.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone