Zamknij

00:00, 30.05.2019 artykuł sponsorowany
Drużyna LZK w składzie: Juliusz Wasieleski, Franciszek Ratajczyk i Zuzanna Balukiewicz zajęli drugie miejsce w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. Fot. LZK Drużyna LZK w składzie: Juliusz Wasieleski, Franciszek Ratajczyk i Zuzanna Balukiewicz zajęli drugie miejsce w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. Fot. LZK

Liceum im. Ziemi Kujawskiej to od zawsze synonim wysokiego poziomu nauczania i gwarancja czerpania wiedzy w nowoczesny sposób. LZK równie skutecznie potrafi rozwijać i wzmacniać w swoich uczniach talenty artystyczne. Słyszeliście już o zespole Another Way i projekcie Big Piano?

Olimpijczycy z LZK -  każdy we Włocławku musiał słyszeć to określenie. To od lat nieustannie powiększająca się grupa najzdolniejszych i najbardziej pracowitych uczniów naszego miasta.

- W tym roku szkolnym mamy dwóch laureatów i siedmiu finalistów pięciu olimpiad: historycznej, wiedzy technicznej, geograficznej, wiedzy o Polsce współczesnej oraz  teologii katolickiej - wylicza Małgorzata Bisaga, dyrektor LZK

Kilka dni temu drużyna LZK w składzie: Aleksandra Goździk, Kaja Stempczyńska i Mateusz Rudnicki, zajęła III miejsce w krajowym finale konkursu Young People in European Forests. 

Także w maju dwóch uczniów LZK - Szymon Centkowski i Adam Stasiak znalazło się w wielkim finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach organizowanym przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Do etapu szkolnego przystąpiło 700 uczniów z całej Polski, a w wielkim finale znalazło się zaledwie 18 osób!

Kolejny sukces tylko z tego miesiąca: pięć uczennic - Marika Stankiewicz, Dominika Rzadkowolska, Anna Konarska, Martyna Gawłowska i Martyna Winiecka, znalazło się w finale III edycji Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego dla uczniów klas pierwszych liceum ogólnokształcącego "Zmagania z genetyką". Informacje o sukcesach uczniów LZK można na bieżąco śledzić na profilu szkołu na Facebooku.

- Jesteśmy Złotą Szkołą w tegorocznym, najbardziej prestiżowym Rankingu Perspektyw 2019 - zwraca uwagę Małgorzata Bisaga, dyrektor LZK. - W rankingu olimpijskim zajęliśmy miejsce 40, natomiast w rankingu ogólnym - 157. W województwie kujawsko-pomorskim znaleźliśmy się na miejscu piątym, a we Włocławku na pierwszym. Nie spoczywamy jednak na laurach, chcemy stwarzać naszym uczniom warunki do rozpoznawania i rozwijania ich talentów, także artystycznych. 

Dowodem na to, że kreatywność młodzieży plus doświadczona kadra szkoły równa się sukces, są trzy projekty realizowane ostatnio w LZK. 

Stworzony przez uczniów LZK projekt społeczny Big Piano najpierw zwyciężył na forum województwa, a potem otrzymał nagrodę Złotego Wilka w kategorii Kultura piątej edycji olimpiady „Zwolnionieni z Teorii”. W rankingu polskich szkół rozwijających w uczniach praktyczne kompetencje zawodowe nasza szkoła zajęła 14. miejsce

W tym roku okazało się, że w LZK są wyjątkowe talenty muzyczne i wokalne. Powstał zespół Another Way w składzie: Wiktoria Borkowska - wokal, Paulina Pyszkowska - wokal, Zofia Rychlewska - wokal i wiolonczela, Magdalena Hoffmann - skrzypce, Grzegorz Kotas - gitara elektryczna i akustyczna, Dominik Bobiński - gitara basowa, Kacper Kulpa - gitara akustyczna, Franciszek Żelazek - perkusja, Juliusz Wasieleski - akordeon i Franciszek Ratajczyk - fortepian

Another Way. Fot. LZK

Członkowie Another Way tak sami siebie charakteryzują:

Mimo, że gramy covery, nie "ściągamy" z innych zespołów. Jak to możliwe? Unikatowe aranżacje jakich nie usłyszycie nigdzie indziej, wyjątkowe interpretacje i niesamowita energia, z jaką podchodzimy do każdego wykonania, pozwalają nam wydobyć coś nowego ze znanych utworów. Męskie granie w damskim składzie? Rockowe solówki na skrzypcach? Poezja śpiewana w stylu reggae? Nowe pomysły nieustannie nas zaskakują i to właśnie napędza do dalszej pracy nad nowym repertuarem. Kolejne aranżacje są już w przygotowaniu i nie możemy się doczekać kiedy będziemy mogli Wam je zaprezentować.

Zespół robi furorę! Dawał już koncerty w szkole, uświetnił drzwi otwarte i wystąpił podczas imprezy z okazji dnia dziecka w parku linowym. A to dopiero początek! 

Kolejny projekt społeczny uczniów LZK realizowany w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii to Everybody Dance Now, który doprowadził do zorganizowania wyjątkowej imprezy - Silent Disco.  

Uczennicą LZK, której talent artystyczny doceniło profesjonalne jury, jest też Julia Szczepańska. W kwietniu zajęła I miejsce w województwie kujawsko-pomorskim, w konkursie Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Gdańsku "Międzywojewódzki Festiwal Krótkich Filmów o HIV". 

LZK to także szkolny teatr i szkolne czasopismo "Goniec". 

Chcesz czerpać wiedzę w nowoczesny sposób i w przyjaznej atmosferze, rozwijać swój talent, dołączyć do grona sławnych absolwentów LZK? Trwa rekrutacja na rok szkolny 2019/2020!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%