Zamknij
REKLAMA

Ależ to będzie misja! Dzięki fundacji uczniowie nauczą się...

08:33, 22.06.2019 | B.N./Fundacja Orange
REKLAMA
Skomentuj
W czasie zajęć, prowadzonych przez 10 miesięcy nauki, uczniowie poznają zasady bezpiecznego i kreatywnego korzystania z internetu. Fot. Fundacja Orange

Udało się! Szkoła Podstawowa nr 7 we Włocławku, jako jedna ze 150 szkół w całej Polsce, zakwalifikowała się do MegaMisji! Już niedługo placówka rusza z zajęciami, podczas których Fundacja Orange pomoże jej uczyć mądrego i bezpiecznego korzystania z internetu. 

MegaMisja to nowoczesny program cyfrowej edukacji dla dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej. Fundacja Orange odpowiada w ten sposób na realną potrzebę edukacji cyfrowej najmłodszych. Program obejmuje swoim zasięgiem już kilka tysięcy dzieci w całej Polsce.

W szkołach zakwalifikowanych do MegaMisji nauczyciele prowadzą 10-miesięczny cykl zajęć. Organizują je w ramach lekcji albo na świetlicy. Dzieci zdobywają ważne w cyfrowym świecie kompetencje, uczą się jak kreatywnie korzystać z nowych technologii, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć w sieci wiarygodne informacje, jakie treści publikować. Dowiadują się jak unikać niebezpieczeństw i chronić swoją prywatność w sieci. Zdobywają także umiejętności praktyczne, m.in. tworzą i obrabiają proste grafiki, dźwięki, filmy; uczą się, jak organizować kampanie społeczne. To wszystko poprzez zabawę – forma programu opiera się na grze edukacyjnej (grywalizacji) z animowanymi bohaterami, którzy mają mnóstwo pytań oraz kłopotów, a dzieci pomagają im je rozwiązywać.

Pracując w grupach i podejmując kolejne zadania, dzieci zdobywają punkty, które zamieniają na „realne” nagrody dla swojej świetlicy – sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, gry, zabawki edukacyjne. MegaMisja nie polega jedynie na zajęciach przy komputerze – uczniowie rysują, wycinają, dyskutują. W ten sposób ćwiczą także ważne kompetencje społeczne: umiejętność współpracy i osiągania kompromisów.

Szkoła Podstawowa nr 7 we Włocławku rozpocznie MegaMisję już we wrześniu, jako jedna ze 150 szkół, które zwyciężyły w tegorocznej rekrutacji. Dotychczas z programu skorzytsało 800 szkół z całej Polski. 

 

REKLAMA
(B.N./Fundacja Orange)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone