Zamknij
REKLAMA

Fundacja ANWILU wciąż prężnie działa. Zobacz, co ostatnio robili!

10:59, 30.11.2019 | .
Skomentuj
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com
REKLAMA

29 listopada w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku odbyło się podsumowanie  projektów "Stąd pochodzę, tu mieszkam - w mej ojczyźnie przeszłość i przyszłość" oraz "Tropiciele czystego powietrza". Projekt realizowany jest w ramach konkursu grantowego Fundacji ANWIL dla Włocławka.

Głównymi celami przyświecającymi fundacji przy realizacji projektu jest pielęgnowanie tradycji i historii szkoły, przywracanie pamięci o miejscach i wydarzeniach z historii gminy wiejskiej Włocławek, pielęgnowanie i rozwój tożsamości narodowej oraz przywracanie pamięci historycznej mieszkańców i regionu. Fundacji ANWIL dla Włocławka zależy również na tym, aby zarówno upamiętnić ważne rocznice: 80-lecia wybuchu  II wojny światowej i 75-lecie Powstania Warszawskiego, jak i przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu.

- Projekt skierowany jest do dzieci, młodzieży i mieszkańców z terenu gminy Włocławek. Poprzez działania uczniowie rozwiną poczucie lokalnego patriotyzmu, znajomość historii, kultury oraz tradycji „Małej Ojczyzny". Miał on na celu integrację międzypokoleniową miejscowości i przekazanie młodym pokoleniom dorobku kultury w postaci starych fotografii i pamiątek rodzinnych. Podjęte działania będą kształtować uczestników poczucie współodpowiedzialności za umacnianie dziedzictwa historycznego, kulturowego oraz motywować ich do zaangażowania się na rzecz pielęgnowania pamięci o historii, kulturze, tradycji regionu - informują przedstawiciele włocławskiej spółki ANWIL S.A.

Ideą przewodnią projektu jest utrwalanie historii, kultury i tradycji mieszkańców gminy Włocławek dla obecnych i przyszłych pokoleń oraz określenie jej, jako unikatowej wartości dziedzictwa lokalnego.

W ramach prowadzonych działań w Smólniku szkole nadano nowy sztandar i zaprezentowano pamiątki szkolne. Była to doskonała okazja do współpracy z mieszkańcami regionu, co stało się jednocześnie kontynuacją wcześniejszych działań.

Fundacja skupiła się również na działaniach związanych z historią. Właśnie w związku z tym odbyła się prelekcja i zwiedzanie szlaku umocnień w okolicach Smólnika i Modzerowa.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz