Zamknij
REKLAMA

Prezydent podał ważną datę! Do kiedy wnioski o darmowe podręczniki?

20:00, 29.07.2020 | M.O.
Skomentuj Prezydent Włocławka określił termin składania wniosków na darmowe podręczniki fot. Daniel Wiśniewski
REKLAMA

Uczniowie z niepełnosprawnością będą mogli w roku szkolnym 2020/2021 skorzystać z dofinansowania na zakup podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych. Wiemy, do kiedy będzie można składać wnioski. Prezydent Marek Wojtkowski podał ważną datę. 

Pomoc w dofinansowaniu zakupu podręczników i materiałów edukacyjnych (w tym podręczników do kształcenia w zawodach i materiałów do kształcenia zawodowego) trafi do uczniów niepełnosprawnych uczących się w szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. 

Chodzi o uczniów branżowej szkoły I stopnia, klasy I branżowej szkoły II stopnia, klas I i II czteroletniego liceum ogólnokształcącego, klas II i III trzyletniego liceum ogólnokształcącego, klas I i II pięcioletniego technikum, klas II-IV czteroletniego technikum.

Mowa również o niepełnosprawnych uczniach szkół artystycznych, uczących się w klasach odpowiadających szkołom ponadgimnazjalnym i ponadpodstawowym. Pomoc przysługiwać będzie też uczniom szkół specjalnych przysposabiających do pracy.

Pomoc będzie przyznawana na wniosek rodziców lub opiekunów prawnych ucznia. Złożyć będzie go mógł także nauczyciel, pracownik socjalny lub sam uczeń, jeśli jest pełnoletni. 

Jest już termin składania wniosków. Prezydent Marek Wojtkowski określił go w zarządzeniu. Wnioski należy składać do 3 września do dyrektora szkoły, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2020/2021.

Na jakie pieniądze mogą liczyć uczniowie?

Dla uczniów szkół specjalnych przysposabiających do pracy wynosi do 225 zł, dla uczniów szkół branżowych do 390 zł, a dla uczniów liceów, techników i szkół artystycznych - do 445 zł.

Na realizację programu w latach 2020-2022 Ministerstwo Edukacji Narodowej zaplanowało łącznie 54 mln zł (po 18 mln zł na każdy rok). 

Roczna skala dofinansowania może być większa w przypadku wzrostu liczby uczniów uprawniających do objęcia programem. 

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Wlo51Wlo51

7 0

To już zakrawa na kpinę. Panie prezydencie, to pan jest od ogłaszania takich spraw? Przecież to nie pana pomysł lub nie daj boże wymysł. A od czego jest dyrektor Wydziału Edukacji ? Niech zajmie się pan poważniejszymi sprawami, które leżą w pana kompetencji. Może w końcu spowodowałby pan naprawienie nawierzchni jezdni na wiadukcie ul. Wroniej. Jak panu nie wstyd, że tyle czasu ta sprawa nie jest załatwiona. Podejrzewam, że jeździ pan codziennie tą ulicą i nie drażni pana taki stan rzeczy ? Uważam, że ma pan to wszystko w głębokim poważaniu, mówiąc bardzo delikatnie. Bo jak można tolerować niekompetencje pańskich urzędników, którzy są odpowiedzialni za stan dróg i ulic w naszym mieście. Ja nie mówię, że to pan jest za to odpowiedzialny ale niechże pan spowoduje, żeby ci urzędnicy byli odpowiedzialni. Ale czego tu wymagać , jak nie umie pan postawić odpowiedniego zadania. Tyle lat jest pan prezydentem i nie umiał pan spowodować, żeby chociaż ulice po których porusza się komunikacja miejska były przyzwoicie wykonane. Przecież MPK to spółka podległa pańskiemu urzędowi, która eksploatuje autobusy. I nie żal panu wydawać pieniądze na naprawy tych pojazdów, które tłuką się po dziurach, studzienkach i innych nierównościach, zamiast wydać pieniądze na inne cele społeczne. Nie ma pan zielonego pojęcia o zarządzaniu czymkolwiek i dlatego jest taki a nie inny stan rzeczy. Stanie w rozkroku - jak nie powiem kto i do czego - na różnego rodzaju uroczystościach, jest lekceważeniem ludzi, jest po prostu nie przyzwoite. Ale za to jest lansik w rureczkach. 11:53, 30.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ada19ada19

7 0

Właśnie. Jeżeli ogłasza takie rzeczy to znaczy że czas odejść. Już Pan prezydent nie ma nic mądrego do powiedzenia i zrobienia w tym mieście. Niedługo zrobi konferencje o tym że jest w pracy. 21:38, 30.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lollol

4 0

Szanowni czytelnicy, przedstawię wam krótki wykład z podstaw ekonomii. Nie ma czegoś takiego jak darmowe podręczniki . To co dla kogoś będzie darmowe, to inny mieszkaniec za to zapłaci, więc jest to prezent od innych płacących podatki 11:32, 03.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%