Zamknij

Uczniowie z włocławskich szkół na obozie edukacyjnym. Chcą doskonalić...

09:59, 21.07.2021 | M.O.
Skomentuj Uczestnicy obozu podczas warsztatów w Młynie Wiedzy w Toruniu. Fot Andrzej Goiński UMWKP
REKLAMA

W Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu rozpoczęły się warsztaty dla młodzieży uczestniczącej w II turnusie letniego obozu organizowanego przez Urząd Marszałkowski w ramach projektu "Region Nauk Ścisłych II-edukacja przyszłości". Wśród uczestników są włocławianie. 

"Region nauk ścisłych II – edukacja przyszłości" to projekt partnerski realizowany przez samorząd województwa w kooperacji z miastem Brodnica, powiatem golubsko-dobrzyńskim, powiatem grudziądzkim, miastem Włocławek, gminą Barcin i powiatem tucholskim.

W ramach projektu we wtorek (20 lipca) zajęcia rozpoczęli uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kujawskiej i IV Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 4 im. K.K. Baczyńskiego we Włocławku. 

 Dobra edukacja jest kluczem do przyszłości. Samorząd województwa wspiera projekty, dzięki którym młodzi ludzie mogą rozwijać swoją wiedzę i umiejętności. To dobra inwestycja na przyszłość, bo wykształceni mieszkańcy są siłą naszego regionu

- podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Zajęcia dla młodzieży w Młynie Wiedzy odbywają się w laboratoriach biologicznym i chemicznym, pracowniach - fizycznej, geograficznej oraz pracowni wynalazków, a także na ścieżce edukacyjnej "Orientuj się – ścieżki dorastania".

Ponadto uczestnicy obozu, który potrwa do 23 lipca, odwiedzą toruńskie planetarium oraz Obserwatorium Astronomiczne w Piwnicach. 

To jeden z kilku etapów projektu. Pierwszym było doposażenie szkolnych pracowni matematycznych i informatycznych w pomoce dydaktyczne (m.in. plansze naukowe, tablice, wykresy, kalkulatory, przybory szkolne, roboty), meble, sprzęt komputerowy i wyposażenie w technologie informacyjno-komunikacyjne.

Projekt zakłada także organizację zajęć w ramach kół naukowych, a latem przyszłego roku młodzież weźmie udział w kursach języka angielskiego.

Zakończenie projekty planowane jest na sierpień 2023 roku. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ankajankaj

0 1

.Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało,
moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie:

www.zakazanarandka.pl
__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub
zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam. 20:34, 21.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%