Zamknij

Studenci z kilku kół naukowych łączą siły. Zbierają książki w szczytnym celu

Kamil Kazimierczyk Kamil Kazimierczyk 15.00, 20.11.2022 K.K
Skomentuj Studenci PANS Włocławek zbierają książki dla chorych na raka. Fot. depositphotos.
REKLAMA

Studenci z Państwowej Akademii Nauk Stosowanych we Włocławku zbierają książki dla chorych na raka. To inicjatywy członków kilku kół naukowych oraz uczelnianej biblioteki. 

Zbiórka książek w ramach akcji "Biblioteczka Rak'n Roll" potrwa do soboty, 10 grudnia. Osoby, które chciałyby przekazać dary, powinny je przynieść do biblioteki PANS we Włocławku. 

Oderwać od bieżących problemów 

Akcja "Biblioteczka Rak'n Roll" to inicjatywa studentów z: Koła Młodych Pedagogów, Studenckiego Koła Nauk o Zdrowiu oraz Zrzeszenia Studentów Niepełnosprawnych. Do zbiórki przyłączyła się też uczelniana biblioteka. 

Żacy z PANS zbierają książki dla pacjentów oddziałów onkologicznych, żeby pomóc chorym na raka w zrelaksowaniu się oraz oderwać ich od bieżących problemów. 

Zależy nam na tym żeby były to książki, które sami chcielibyśmy przeczytać. Mają one oderwać pacjentów od długich pobytów w szpitalu, poczekalni i dać chwilę relaksu. W organizacji zbiórki pomogła nam dr Monika Kamper-Kubańska

- mówi Damian Manikowski, wiceprzewodniczący ds. socjalnych i dydaktycznych Samorządu Akademii. 

Jakie książki można przynosić? 

Studenci zbierają m.in: prozę, biografię i albumy. Organizatorzy zbiórki proszą, żeby przed oddaniem książki, sprawdzić jej stan oraz tematykę. 

- Nie będą przyjmowane te książki, które zawierają tematy związane ze śmiercią, chorobą, wojną. Także prosimy nie przynosić powieści dla dzieci, ponieważ zbieramy tylko dla dorosłych - wyjaśnia Manikowski. 

Książki należy przynosić do biblioteki PANS przy ul. Mechaników 3, która jest czynna w: poniedziałek od 8:00 do 15:30, wtorek-piątek od 8:00 do 18:00 oraz w soboty (gdy są zajęcia) od 8:00 do 15:00. 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

ZenZen

1 1

Tylko czy jeszcze chcemy i potrafimy czytać? 15:19, 20.11.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

111111111111111111

0 0

Wystarczą chęci, reszta przyjdzie sama. 10:03, 23.11.2022


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
0%