REKLAMA

Włocławek przygotowany na reformę? Jest decyzja kuratorium

14:06, 16.03.2017 | N.CH
REKLAMA
Skomentuj
Kuratorium zaakceptowało projekt sieci szkół dostosowujący placówki do reformy edukacji. Fot. depositphotos

Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że ponad 95 proc. samorządów jest  gotowych do wdrożenia reformy edukacji. Wśród nich jest także Włocławek. 

Podczas lutowej sesji Rady Miasta przyjęto uchwały w sprawie projektów dostosowania sieci szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadpodstawowych i specjalnych do nowego ustroju szkolnego. Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty pozytywnie zaopiniował zaproponowane przez samorząd zmiany.

- Organ opiniujący nie znalazł podstaw do wskazania w niniejszej opinii zmian, które należy uwzględnić w uchwale, o której mowa w art. 210 ustawy Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe. Mając na uwadze przedstawione wyżej okoliczności, wyrażenie przedmiotowej opinii uznać należy za zasadne - czytamy w piśmie, jakie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy wystosowało do Gminy Miasto Włocławek.

Zdaniem kuratorium, Włocławek jest bardzo dobrze przygotowany do wprowadzenia nowej sieci szkół. Nie wszystkim ostateczna forma projektu przypadła jednak do gustu. W przeciwieństwie do kuratora oświaty, Czytelnicy DDWloclawek mają więcej wątpliwości. Komentowali m.in. odrzucenie pomysłu otwarcia szkoły podstawowej w budynku wygaszanego Gimnazjum nr 14.

Nie wszystkim odpowiada również koncepcja dotycząca Zespołu Szkół nr 4 im. K.K. Baczyńskiego. Powstanie w nim Technikum nr 7 kształcące w zawodach technik cyfrowych procesów graficznych oraz technik procesów drukowania. Jedna z propozycji dotyczyła również otwarcia w nim szkoły podstawowej z klasami sportowymi. Radni mają nad nim debatować podczas kolejnej sesji.

Największe emocje przed podjęciem uchwał budziła sprawa Szkoły Podstawowej nr 14. Rodzice i nauczyciele domagali się, aby w budynku przy ul. Bukowej pozostawiono uczniów klasy siódmej i ósmej, a nie przenoszono ich do gmachu przy placu Staszica, gdzie funkcjonuje Gimnazjum nr 14. 

 

 

 

 

 

 

 

Do 31 marca radni muszą podjąć ostateczną uchwałę w sprawie dostosowania sieci szkół do nowego ustroju. Później wprowadzane będą wszystkie zmiany administracyjne. Pełny wykaz planowanych zmian można znaleźć tutaj.

(N.CH)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017