REKLAMA

Anwil pozostaje mecenasem Chóru Canto. Dzięki temu wokaliści pojadą m. in. do Bułgarii

13:00, 20.04.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
Dzięki wsparciu mecenasa Chór Canto może m. in organizować warsztaty prowadzone przez ekspertów. Fot. Olga Zachwieja

Firma Anwil nadal będzie mecenasem włocławskiego Chóru Młodzieżowego Canto. Dzięki współpracy z jedną z największych firm w mieście, chórzyści będą mogli pojechać na kilka ważnych festiwali, w tym na prestiżową imprezę do Bułgarii.

Anwil S.A. został mecenasem Chóru Canto w 2016 roku. Dzięki temu wokaliści z Włocławka odbyli kilka wyjazdów warsztatowych i uczestniczyli w ważnych festiwalach. Zdobyli na nich kilka trofeów, w tym: Złoty Dyplom i nagrodę specjalnę na VII Ogólnopolskim Konkursie „Ars Liturgica” oraz Grand Prix i Puchar Prezesa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr na XXVIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi.

Ważnym projektem który również zrealizowano dzięki wsparciu mecenasa, było wydanie czwartej w dorobku chóru płyty zatytułowanej „Kolędy”, która zebrała mnóstwo pochlebnych recenzji.

- Mecenat pozwala także na realizację planów szkoleniowych poprzez organizację warsztatów repertuarowo-kondycyjnych oraz na zapraszanie wybitnych specjalistów z zakresu emisji głosu, którzy konsultują chór – mówi Marian Szczepański, dyrygent Chóru Canto. – Jesteśmy wdzięczni mecenasowi i liczymy na dalszą współpracę dlatego bardzo odpowiedzialnie podchodzimy do naszych chóralnych obowiązków i zobowiązań. W bieżącym roku będziemy mogli wyjechać na XXIII Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu w Wejherowie. W czerwcu wybieramy się także na dwa konkursy ogólnopolskie . W czasie wakacji jedziemy na duże, prestiżowe, międzynarodowe wydarzenie kulturalne do Bułgarii – X Festiwal Chóralny „Razem w XXI wieku” w Kamczii.

Po powrocie z Bułgarii chórzystów czekają koncerty w kraju i kolejne wyzwania konkursowe.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

odzioodzio

0 0

brawo marys oby tak dalej 16:53, 20.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2018