REKLAMA

To jedyna taka okazja w roku! Włocławskie muzeum zaprasza na nocne zwiedzanie

17:21, 19.05.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
Podczas Nocy Muzeów będzie można bezpłatnie zwiedzić wystawy czasowe i stałe w Muzeum Etnograficznym i Zbiorach Sztuki. Fot. Łukasz Daniewski

Taka noc jest tylko raz w roku. 20 maja będzie można bezpłatnie obejrzeć ekspozycje prezentowane w Muzeum Etnograficznym i w Zbiorach Sztuki. Dla uczestników Nocy Muzeów przygotowano też specjalne atrakcje.

Poprzednie edycje włocławskiej odsłony Nocy Muzeów dowodzą, że amatorów tego typu zwiedzania w stolicy Kujaw nie brakuje. 20 maja, w godz. 19:00-23:00 będzie można za darmo odwiedzić dwie placówki Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej, w których na zwiedzających czekają interesujące wystawy oraz szereg dodatkowych propozycji.

W Muzeum Etnograficznym będzie można zobaczyć wystawę „Miasto – Ludzie – Rzeka. Przemiany na Wiśle we Włocławku w XIX–XX wieku” zorganizowaną z okazji Roku Rzeki Wisły. Ekspozycja ukazujące wydarzenia wiślane od momentu wybudowania bulwarów w 1846 r. do ukończenia stopnia wodnego na Wiśle w 1970 r. Liczne fotografie, grafiki, mapy oraz przedmioty wydobyte w ciągu ostatnich lat z Wisły są świadectwem jej wielkiej roli w rozwoju miasta.

- Zwiedzanie ekspozycji połączone zostanie z niespodziankami – grami i konkursami dla dzieci i dorosłych oraz projekcją filmu „Zatopione wsie”zrealizowanego przez Fundację Ari Ari. Ponadto Koła Gospodyń Wiejskich przygotują stoiska z regionalnymi potrawami, również z ryb – zapowiada Wioleta Osińska z Działu Edukacji i Promocji włocławskiego muzeum.

W Zbiorach Sztuki, tuż po otwarciu nowej ekspozycji czasowej „Z gliny stworzone. Wystawa ze zbiorów Muzeum Ceramiki w Bolesławcu”, będzie można podziwiać wyroby użytkowe z kamionki powstałe w wytwórniach bolesławieckich od XVI po początek XXI wieku. Na podstawie prezentowanych na wystawie kilkuset różnorodnych naczyń da się prześledzić historię rozwoju znanej dziś w całym świecie ceramiki z Bolesławca. Dodatkową atrakcją towarzyszącą zwiedzaniu będą konkursy dla dorosłych, warsztaty plastyczne dla dzieci pt. „Zaczarowana filiżanka” oraz pokaz filmu o historii zakładów produkujących ceramikę bolesławiecką.

Po wystawach będą oprowadzać ich autorzy. Chętni będą mogli zwiedzić również ekspozycje stałe. Wstęp do placówek MZKiD będzie tej nocy bezpłatny.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017