REKLAMA

A może niedziela na wsi? I to takiej! Kłóbka zaprasza na pierwszy w tym roku festyn folklorystyczny!

09:10, 16.06.2017 | G.S.
REKLAMA
Skomentuj
Kujawsko-Dobrzyński Park Etnograficzny w Kłóbce jest oddziałem Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyskiej. Fot. MZKiD

W Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce w najbliższą niedzielę (25 czerwca) odbędzie się  pierwszy w tym roku festyn folklorystyczny z cyklu „Z życia dawnej wsi” pt. „Każdej niedzieli Kujawiak się weseli”. 

Impreza potrwa od godz. 15.00 do 18.00. Jak zwykle będzie coś dla ciała i coś dla ducha. Wystąpi Zespół Obrzędowy „Lubominianki”z gminy Boniewo w premierowym widowisku opowiadającym o obyczajowości rodzinnej związanej z czasem wolnym, który jest okazją do wspólnej zabawy, muzykowania, gawędy, snucia opowieści. „Zabawy dziecięce na Kujawach” zaprezentuje Zespół Folklorystyczny „Dzieci Kujaw”, a pieśni kujawskie Zespół Folklorystyczny „Spod Strzechy”, oba z Brześcia Kujawskiego.

[ZT]18148[/ZT]

Szczególne atrakcje czekają na dzieci — konkursy, gry i zabawy sprawnościowe na wiejskim podwórku prowadzone przez Ochotniczą Straż Pożarną z Krzewia oraz warsztaty wykonywania szmacianych lalek.

[WIDEO]250[/WIDEO]

Wszyscy uczestnicy imprezy będą mogli wziąć udział w pokazach dawnych zajęć domowych, gospodarskich i rzemieślniczych, m.in. kucia żelaza na gorąco, wyplatania koszy, tłoczenia oleju, wyrobu masła. Miłośników rękodzieła ludowego i tradycyjnego jadła na pewno zainteresują kramy z haftami, rzeźbą, wyrobami kowalstwa artystycznego, obrazami, zabawkami, biżuterią, ozdobami ze słomy, masy solnej oraz ze swojskim jadłem.

Bilet normalny na imprezę kosztuje 10 zł, ulgowy - 6 zł, a rodzinny – 25 zł. Za dzieci do lat 7 nie płacimy.  

 

(G.S.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

pionierpionier

4 3

paru obecnym "włocławianom" taka lekcja historii napewno by się przydała.By sobie przypomnieli skąd się wywodzą. 06:50, 17.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017