REKLAMA

Napisz list i pomóż dzieciom. W poniedziałek kolejna odsłona Marzycielskiej Poczty

10:25, 18.06.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
Listy dają małym pacjentom wiele radości. Fot. nadesłane

W poniedziałek (19.06) w Klubie ,,Zazamcze" odbędzie się wielka akcja na rzecz najmłodszych pacjentów. Podczas maratonu Marzycielskiej Poczty włocławianie będą pisać listy i kartki do 18 chorych dzieci.

Młodzieżowa Rada Miasta Włocławek po raz kolejny organizuje Maraton Pisania Listów Marzycielska Poczta we Włocławku. Inicjatywa polega na pisaniu tradycyjnych listów lub kartek do do ciężko chorych dzieci.

- Dla dzieci listy i kartki stanowią ogromne wsparcie. Dzieci często proszą rodziców o ponowne przeczytanie treści listów lub same wielokrotnie do nich wracają. Często od rodziców dzieci słyszymy, że nie spodziewali się, iż korespondencja sprawi tak dużo radości ich pociechom – więcej radości niż niejeden tradycyjny prezent. Wiele dzieci większość swojego czasu spędza w domach i szpitalach, a Marzycielska Poczta pozwala im rozproszyć uczucie samotności, dając wiele okazji do uśmiechu – tłumaczą organizatorzy akcji.

Listy do małych pacjentów można wysłać osobiście. Będzie je wysyłać również Młodzieżowa Rada Miasta, która zaprasza na poniedziałkowy maraton do Klubu „Zazamcze”. Rozpoczęcie akcji jest planowane na godz. 10:00. W programie znalazły się prezentacja dzieci (można ją znaleźć również tutaj), do których uczestnicy będą pisać listy, dyskusja na temat wspierania dzieci w trudnych chwilach oraz występy wokalne. Całość ma potrwać do godz. 15:00.

Uczestnicy maratonu Marzycielskiej Poczty nie muszą mieć ze sobą nic prócz szczerych chęci i chwili wolnego czasu. Organizatorzy zapewnią wszelkie niezbędne materiały do pisania listów (kartki, długopisy, wskazówki, opisy, a także adresy dzieci). Młodzieżowa Rada Miasta zachęca do udziału w inicjatywie wszystkich włocławian, bez względu na wiek.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

realistarealista

0 0

Marzycielską Pocztę można by też przenieść do internetu. Większość dzieci się nim posługuje, a przekazywanie treści (a także zdjęć, ilustracji, piosenek) jest znacznie prostsze 16:57, 18.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017