Zamknij
REKLAMA

Po 26 latach Galeria Sztuki Współczesnej doczekała się remontu. Wiemy, co się zmieni

11:51, 10.07.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
W budynku przy ul. Miedzianej rozpoczęły się prace remontowe. Fot. Natalia Seklecka

Rozpoczął się remont Galerii Sztuki Współczesnej. Sale wystawiennicze, po 26 latach działalności placówki, zyskają nowy, świeży wygląd. W związku z remontem placówka będzie nieczynna do 3 września.

W nowy sezon kulturalny włocławska galeria wejdzie z odświeżonym, współcześnie urządzonym wnętrzem. Od 3 lipca trwają w niej prace remontowe, które obejmą m. in. sale ekspozycyjne i hol. GSW otrzymała na remont 125 tys. zł w ramach dotacji celowej z Urzędu Miasta.

- Takie duże prace to likwidacja baranka ze ścian, który był modny w czasach PRL-u. Poza tym on nie jest wygodny i szybko się kurzy. Poza tym wymieniamy posadzki. Od razu wyjaśniam, że to nie był zabytkowy marmur. Te posadzki, kiepskiej jakości i kiepskiego wyglądu, zostały już usunięte. W tej chwili trwają prace przygotowawcze do wylewki, na której zostaną położone jednolite płyty koloru jasno szarego. To kolor neutralny, który jest najlepszym tłem do prezentacji sztuki – wyjaśnia Małgorzata Jabłońska, dyrektor Galerii Sztuki Współczesnej.

W sali głównej zostaną również wymienione parapety, na których ekipa remontowa położy takie same płyty jak na podłodze. Dzięki temu wnętrze zyska harmonijny wygląd. Wymieniona ma być również szklana ściana między holem a salą wystawową. W samym holu pojawią się również nowe, podwójne drzwi.

Rewolucja czeka także małą salę GSW. Znikną z niej ekrany, na których dotychczas wieszano ekspozycje. Powierzchnia stworzona ponad ok. dwie dekady temu własnym sumptem przez pracowników galerii odkształciła się i coraz trudniej było prezentować na niej obrazy. W związku z tym w czasie remontu ściany zostaną odświeżone. Pojawi się również nowa ścianka działowa, a całe pomieszczenie zostanie odmalowane.

Z powodu remontu, galeria przy ul. Miedzianej będzie zamknięta przez całe wakacje. Ropboty budowlane potrwają do ok. połowy sierpnia, następnie zostaną przeprowadzone prace porządkowe. Dopiero po zakończeniu wszystkich zadań sale wystawowe zostaną przygotowane do nowego sezonu kulturalnego. Wszystkie prace mają się zakończyć do 3 września.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2018