REKLAMA

Stworzą matematyczne Escape Room i blog. Dostali na to granty

14:41, 16.07.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
Włocławskie szkoły dostały granty na projekty matematyczne. Fot. depositphotos

Dwie włocławskie szkoły otrzymają pieniądze na realizację projektów propagujących matematykę w ramach programu grantowego mPotęga. Spośród 771 zgłoszeń komisja konkursowa wybrała 262 pomysły, w tym te zaproponowane przez Szkołę Podstawową nr 20 i Zespół Szkół Technicznych we Włocławku.

mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi i pokazuje im, że królowa nauk jest przydatna w codziennym życiu. Program ma także zachęcić nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu. We Włocławku granty na realizację swoich matematycznych inicjatyw otrzymały aż dwie placówki.

Zespół Szkół Technicznych otrzymał grant na projekt „Matematyka daje wolność”. Zakłada on stworzenie w placówce matematycznego Escape Roomu, w ramach którego młodzież będzie mogła wziąć udział we wciągającej grze detektywistycznej.

- Ich zadaniem będzie wydostać się z zamkniętego pomieszczenia pełnego zagadek i łamigłówek. Będzie to możliwe tylko wtedy, jeśli w ograniczonym czasie zostaną poprawnie rozwiązane wszystkie zadania. Aby je rozwiązać trzeba wykorzystać wiedzę matematyczną, która używana jest również w technice, przyrodzie, sztuce, podczas zakupów i grania w gry – czytamy w opisie projektu.

Z Escape Roomu mają korzystać głównie uczniowie Zespołu Szkół Technicznych, ale pomieszczenie będzie dostępne również dla wszystkich chętnych uczniów Włocławka i okolic.

Pieniądze na realizację projektu „Ja uczę ciebie, ty uczysz mnie – uczymy się wzajemnie” otrzyma natomiast SP 20 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 we Włocławku. Głównym celem inicjatywy jest zwiększenie zaangażowania uczniów w proces zdobywania wiedzy.

- Realizacja projektu ma pokazać w ciekawy i zrozumiały sposób poprzez szereg aktywności, że matematyka nie jest taka trudna, jak się uczniom wydaje i można ją polubić – mówi Marek Wódecki, dyrektor SP 20. – W trakcie realizacji projektu uczniowie stworzą „Uczniowski blog matematyczny - MatFan” z informacjami, ciekawostkami, bazą zadań, konkursami i prezentacjami na temat różnych zagadnień matematycznych. Blog ma być formą wzajemnej pomocy w nauce matematyki dla uczniów słabszych, jak i możliwością promowania wiedzy uczniów i rozwijania zainteresowań matematyką.

Odbiorcami projektu będą uczniowie klas IV-VII, ich rodzice i rodzeństwo. W projekt ma być zaangażowana, w różnym stopniu, cała społeczność szkolna. Chętni uczniowie klas 5-7 wezmą bezpośredni udział w zajęciach koła matematycznego i tworzeniu bloga. Pozostali uczniowie i rodzice zostaną zaproszeni do czytania i współtworzenia materiałów oraz rozwiązywania quizów i konkursów. Blog będzie opublikowany w internecie i dostępny dla jego użytkowników.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

DanielcomDanielcom

2 1

Escape Room i blog - ?! Przepraszam bardzo, w jakim kraju żyjemy, że nie mamy własnego języka? 17:03, 16.07.2017

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

hahahaha

1 1

Sam masz niepolski skrót w swoim nicku ("com" od angielskiego "company").
Nie ma to jak hipokryzja ;) 18:02, 16.07.2017


DanielcomDanielcom

1 0

do "haha" - nick, to nie nazwa artykułu, usługi czy czegoś tam jeszcze. Chodziło mi bardziej o to, że żyjemy w Polsce i warto używać naszych słów. Nie wiem dlaczego, ale cały czas wydaje się wielu Polakom, że dodanie angielskiego słówka robi efekt, i przyciągnie klientów :)

ps. com nie tyczy się company tylko fragmentu nazwiska - tak dla jasności ;) 00:32, 17.07.2017


© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017