REKLAMA

Z rodziną najlepiej na zdjęciu? Zobacz „Sieranevadę”, najnowszy film Cristiego Puiu

09:35, 10.08.2017 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Zjazd rodzinny zmienił się w prawdziwą wojnę domową. Fot. materiały promocyjne

Już dziś włocławscy kinomani będą mogli obejrzeć film jednego z ojców rumuńskiej Nowej Fali. DKF Ósemka zaprezentuje „Sieranevadę”, najnowszy film Cristiego Puiu.

W 2005 roku „Śmierć pana Lazarescu” Cristiego Puiu zdobyła główną nagrodę w canneńskiej sekcji Un Certain Regard. Jego „Sieranevada” miała swoja światową premierę w konkursie ostatniego festiwalu w Cannes, została też rumuńskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Po co spotyka się każda rodzina? Z miłości? Z obowiązku? Żeby sobie wygarnąć? - film, który już dziś (10.08.) zaprezentuje włocławski DKF, jest próbą odpowiedzi na te pytania. „Sieranevada” to pełen czarnego humoru komediodramat o rodzinnej uroczystości z nieoczekiwanym finałem. To przenikliwa wiwisekcja relacji między bliskimi oraz refleksja nad codziennymi kłamstwami i niedopowiedzeniami, tworzącymi fundament każdej rodziny.

Bukareszt. W sobotnie przedpołudnie 40-letni lekarz wraz z żoną udaje się na rodzinną uroczystość ku pamięci zmarłego 40 dni wcześniej ojca. Gdy krewni czekają na spóźniającego się kapłana, na światło dzienne wychodzą sekrety i zadawnione urazy, a temperaturę spotkania dodatkowo podnosi bieżąca polityka. Wkrótce rodzinny zjazd przeradza się w regularną wojnę domową.

[WIDEO]349[/WIDEO]

Seans we włocławskim Multikinie rozpocznie się o godz. 19:00. Bilety w cenie 12 zł do nabycia przed seansem.

(N.S)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

rodzinnie rodzinnie

1 0

Marta Kaczyńska ma dziecko z prez. Andrzejem Dudą! -tak pisze na swoim Twitterze Zbigniew Stonoga 10:00, 10.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017